Więcej

  Komiksowe talenty z Warki

  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Warce (jako jedyni w gminie Warka) pod opieką pani Katarzyny Kuśmierskiej zmierzyli się z konkursem pt. „Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie” zorganizowanym przez Centrum Edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej im. Janusza Kurtyki w Warszawie.

  Na konkurs wpłynęło ogółem 401 prac, w tym od uczniów szkół podstawowych 211 prac. Komisja w skład której wchodzili między innymi Sławomir Zajączkowski- scenarzysta i współautor komiksów, pracownicy IPN, Muzeum  Historii Polski dokonała oceny końcowej prac i przyznawała nagrody.

  Zaszczytne II miejsce zajęła Weronika Mrozek z klasy VI b, która stworzyła komiks pt. „Hania 1939-1945”. Ponadto wyróżnienie otrzymała praca Michała Stańczyka z klasy IV b pt. „ Akcja Ponurego”. Pomimo ogromnej konkurencji nasi uczniowie spisali się świetnie! Należą im się ogromne gratulacje!

  Rozdanie nagród, wręczenie dyplomów oraz prezentacja zwycięskich prac nastąpiła 7 czerwca 2013 roku podczas III Festiwalu Komiksów Historycznych w Centrum Edukacyjnym im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie.

  PSP nr 2 w Warce

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE