Strona głównaInstytucjeCeSiRSiatkarze i siatkarki walczą dalej

Siatkarze i siatkarki walczą dalej

Siatkarskie zmagania powoli dobiegają półmetka. Sekcja męska w ostatnim czasie idzie przez ligę jak burza wygrywając mecz za meczem. Siatkarki stawiające swoje pierwsze kroki na ligowych parkietach na razie pozostają bez zwycięstw.

SEKCJA MĘŻCZYZN

23 listopada na własnej hali WTS Klondaik Warka podejmował nowicjuszy 4 ligi – Promotor Gózd. Nasi zawodnicy nie dali szans rywalom i wygrali zdecydowanie 3:0 (25:15, 25:10, 25:11)

W sobotę 30 listopada w wyjazdowym meczu zawodnicy z Warki pojechali do Pionek. Pierwszy set to wyrównana gra obu zespołów. Jednak końcówka należała do zespołu z Warki, który wygrał go do 21 pkt. Kolejne dwa sety wyglądały podobnie. Warecka drużyna wychodziła na kilkupunktowe prowadzenie i kontrolując przebieg gry wygrała oba sety do 18 pkt.  PTS Pionki – WTS Warka 0:3 (21:25, 18:25, 18:25)

Tydzień później siatkarze rywalizowali w hali CeSiR i tym razem gładko ograli kolejnego ligowego debiutanta GKS Jastrzębia 3:0. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:12, drugi 25:15 a trzeci 25:8.

W ostatnim ligowym spotkaniu 14 grudnia WTS Klondaik Warka walczył w Konstancinie Jeziorna. Tym razem warecki zespół w drodze do zwycięstwa musiał rozegrać cztery sety. W pierwszym oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, a set toczył się aż do stanu 29:27. Lepsza gra w końcówce dała Klondaikowi zwycięstwo. W kolejnym warecki zespół bezpiecznie wygrał 25:17, ale trzeci tym razem należał do gospodarzy, którzy zwyciężyli 25:22. Dopiero w czwartym secie WTS Warka postawił „kropkę nad i” zwyciężając set 25:19 i tym samym cały mecz 3:1.

WTS Klondaik Warka z dorobkiem 21 pkt. zajmuje 1 miejsce w rozgrywkach IV ligi siatkówki MWZPS. 21 grudnia zespół rozegrał spotkanie z RKS Bór Regut. Nasza drużyna wygrała 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 25:18).

SEKCJA KOBIET

Siatkarki stawiające swoje pierwsze kroki w lidze w ostatnim czasie rozegrały cztery spotkania.  W dwóch wyjazdowych meczach z UKS Esperanto Warszawa i z SPS Konstancin Jeziorna drużyna przegrała 0:3. Spotkań nie można zaliczyć  do udanych – Esperanto zaskoczyło silnymi zagrywkami, a Konstancin dynamicznymi atakami ze środka boiska, na które warecka drużyna nie mogła znaleźć lekarstwa.

7 grudnia drużyna WTS Warka rozegrała już ostatni mecz I rundy rozgrywek III ligi siatkówki kobiet MWZPS z KS Halinów. Zdecydowanie najlepszym w wykonaniu wareckiej ekipy był set trzeci, w którym dziewczyny od początku prowadziły zacięty pojedynek. Konsekwentnie utrzymywały korzystny wynik, by w końcowej części seta skutecznymi atakami doprowadzić do wyniku 25:21! W pozostałych setach powtarzał się ten sam schemat – zbyt późno „wchodziły do gry”. Przeciwniczki na początku budowały solidną przewagę, a warczanki próbowały gonić wynik. I nawet przy sporej przewadze rywalek potrafiły odrobić stratę do 2 pkt, lecz niestety w rezultacie brakowało czasu oraz chłodnej głowy by przełamać wynik i poprowadzić kolejne sety na swoją korzyść. Tym samym Halinów zwyciężył 3:1. (18:25, 21:25, 25:21, 17:25).

W ostatni weekend 15 grudnia siatkarki rozegrały rewanżowy mecz ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Początek spotkania był bardzo obiecujący, bo dziewczęta prowadziły od samego początku wyrównaną grę. Niestety przy stanie 12:14 rywalki zaczęła uciekać z wynikiem i to one triumfowały w pierwszym secie. Drugi to słabsza gra zespołu z Warki. Dopiero w trzecim rozdaniu siatkarki wróciły na dobre tory i szły punkt za punk aż do stanu 21:21. W końcówce meczu rywalki miały jednak więcej szczęścia i to one doprowadziły do zwycięstwa w secie 25:21 i całym meczu.

Aktualnie siatkarki zajmują ostatnie siódme miejsce w rozgrywkach III ligi siatkówki Kobiet. Jednak z każdym meczem drużyna zyskuje spore doświadczenie i rozwija się co w przyszłych meczach na pewno zaprocentuje.

Drużyna kobiet kolejny swój mecz rozegra w nowym roku 11 stycznia 2020 r. Przeciwniczkami będzie drużyna UKS Lesznowola, a spotkanie zostanie rozegrane w hali CeSiR o godzinie 18:00! Serdecznie zapraszamy !