Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRZagrajmy razem podczas 28. Finału WOŚP!

  Zagrajmy razem podczas 28. Finału WOŚP!

  12 stycznia odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagra także w Warce! Spróbujemy zebrać jak największe fundusze na rzecz tegorocznej zbiórki, która będzie przeznaczona na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Podczas poprzedniego – 27. Finału WOŚP w Warce udało się zebrać rekordową kwotę 91,5 tys.! Kto wie? Może kolejny rekord padnie również na początku 2020 roku? Na tegoroczny finał zaprasza Warecki Sztab WOŚP działający w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”.

  Skarbony Stacjonarne

  Orkiestrowe granie już się rozpoczęło! W tej chwili WOŚP można wesprzeć dzięki skarbonom stacjonarnym. Znajdziecie je m.in. w: Kawiarni Galerii Rynek oraz Sklepie spożywczo-chemicznym Alicja Kazana przy ul. Grójeckiej 20

  Licytacje

  Nieodłącznym elementem każdego z Finałów WOŚP są emocjonujące licytacje. W tym roku udało się wystawić wiele ciekawych atrakcji. M.in. przejażdżki samochodami, gadżety WOŚP.

  Warecki kalendarz WOŚP 2020

  Kalendarz WOŚP stał się już chyba tradycją. Tegoroczna edycja przedstawia po raz kolejny wizerunek Warki. W kalendarzu przedstawione są  rysunki autorstwa wareckiego artysty Sławomira Ragana. Kalendarz wydrukowany jest w limitowanej ilości. Warto więc jak najszybciej zdecydować się na jego zakup. Kalendarz można nabyć w jeden z dwóch sposobów – przed Finałem WOŚP w Kawiarni – Galerii Rynek lub w dniu Finału 12 stycznia na sali gimnastycznej w SP nr 1 w Warce. Koszt kalendarza to 50 zł.

  Wolontariusze i zbiórka pieniędzy (puszki, terminal)

  90 osób kwestujących na ulicach miasta Warki i okolicznych wsi, niezliczona ilość partnerów i wolontariuszy, którzy organizują wszystkie finałowe działania. Bez nich najpopularniejsza w Polsce zbiórka nie mogłaby się odbyć. Każdy, kto angażuje się w WOŚP robi to społecznie i z wielkim entuzjazmem – nie przechodźmy zatem obojętnie wobec osób z puszkami czy identyfikatorami. Wrzućmy choć grosz do skarbonki, aby wywołać uśmiech na twarzach wolontariuszy. Jeśli nie możemy dorzucić się do zbiórki obdarzmy ich chociaż szerokim uśmiechem i słowem wsparcia. Bądźmy dla siebie życzliwi w dniu wielkiego 28. Finału WOŚP!

  Jak wygląda wolontariusz? Pamiętajmy, że musi posiadać puszkę, identyfikator, serduszka oraz uśmiech na twarzy – te atrybuty gwarantują, że osoba zbierająca pieniądze jest wiarygodna.

  W tym roku po raz kolejny w wareckim Sztabie pojawi się terminal płatniczy. Fundusze będzie można zatem wrzucić także do wirtualnej puszki. Terminal będzie można spotkać od rana na ulicach Warki, a po południu w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce.

  10 stycznia = przedfinałowy piątek

  W sali OSP w Warce od godz. 20 Warecki Klub Gier Planszowych WARG zaprasza na WOŚPowe Nocne Granie. Obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą nowe planszówki, które znaleźliście pod choinką!

  11 stycznia – przedfinałowa sobota

  „Oj się będzie działo”, jak mawia Jurek Owsiak… Przegapiliście niecodzienne wydarzenie jakim był piknik w Rozniszewie przygotowany przez mieszkańców wsi w poprzednich latach? Niestety, jest czego żałować. Jednak nic straconego! W tym roku grupa powtórzy wspaniały piknik dla WOŚP i przygotuje jeszcze więcej atrakcji! W sobotę od godz. 14 czekać będzie na was: mini talentshow z udziałem dzieci z okolicznych szkół, magik Rob, DJ, muzyka na żywo w wykonaniu: uczestnika The Voice of Poland Piotra Kowalczyka-Osiewańskiego i kapeli Stare Konie. Ponadto: malowanie buziek, fotobudka, ognisko z kiełbaskami, przejażdżki samochodami i quadami, tor przeszkód, licytacje, gry i zabawy oraz tradycyjne Światełko do Nieba. Zaś w niedzielę o 10:30 w szkole w Rozniszewie odbędzie się kino objazdowe oraz poczęstunek.

  12 stycznia – finałowa niedziela

  Warecki Sztab WOŚP rozpocznie najbardziej emocjonujący dzień w roku już o godz. 6:00. Wtedy właśnie oficjalnie otworzony zostanie Sztab! Wolontariusze od rana będą mogli odebrać puszki, identyfikatory i serduszka, a następnie wyruszyć na ulice miasta i okolicznych wsi, aby zbierać fundusze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wszystkim tego dnia przyświecać będzie idea finału – ulepszenie funkcjonowania polskiej służby zdrowia, która może uratować ludzkie życie i zdrowie.

  Bieg Morsa – wspólnie z KS Start Pułaski Warka oraz wareckimi Morsami ponownie zorganizowany zostanie bieg „Policz się z cukrzycą”. Biuro zawodów przy moście samochodowym w Warce będzie otwarte od 9:30, zaś biegi rozpoczną się w godz. 10:00 – bieg dzieci, 10:30 – bieg dorosłych. Po zakończeniu biegów odbędzie się coś dla odważnych – wspólna kąpiel w Pilicy z wareckimi Morsami.

  Po porannej rozgrzewce zapraszamy wszystkich do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce. Tam od godz. 12 czekać będzie wiele atrakcji. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. występy dzieci, pokaz taneczny grupy „Dancing Kids”, pokaz pierwszej pomocy, trening fitness z Magdą Paprocką, występ grupy tanecznej „Hopakira” (pokaz z hula-hop oraz warsztaty), występ dzieci z przedszkola samorządowego nr 1 w Warce.

  W niedzielne popołudnie zapraszamy do Sztabu WOŚP małych, dużych i tych starszych – każdy znajdzie atrakcję odpowiednią dla siebie. Co będzie czekać na wszystkich którzy nas odwiedzą? Dmuchańce, animacje, kolorowanki, fotobudka, kawiarenka z napojami, kawą, herbatą i ciastami.

  Światełko do nieba

  Chyba wszyscy pamiętamy zeszłoroczne Światełko do Nieba. W Gdańsku wydarzyła się tragedia, która sprawiła, że cała orkiestra zachwiała się i ledwo z powrotem stanęła na nogi. Ale jesteśmy, gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! Jednak to o się wydarzyło jest faktem i nie możemy o tym fakcie zapomnieć. W związku z tym tegoroczne Światełko odbędzie się w skupieniu. Zapalimy zimne ognie i wysłuchamy piosenki Sound of Silence.

  W dniu finału oraz we wszystkich działaniach około finałowych nie może Was zabraknąć! Wspólnie zagrajmy najgłośniej jak tylko potrafimy, pokażmy, że Warka i jej okolice potrafią zjednoczyć się w tak ważnym dniu i wspólnie zrobić coś dobrego. Bądźmy razem w tym dniu! 12 stycznia 2020 – 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE