Strona głównaBlogiKronika policyjna i dwa słowa Komendanta

Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

Nowe przepisy pozwalające na ściganie osób, które nie płacą alimentów, zaczęły działać jesienią 2017 roku. Jednak prawdziwy wysyp policyjnych postępowań w sprawie alimentów nastąpił dopiero w tym roku. Warto przypomnieć, że przed zmianą trudno było przed sądem udowodnić „uporczywe” unikanie płacenia alimentów. Nowe przepisy pozwalają ścigać rodzica, który alimentów nie płacił przez trzy miesiące. Za to może grozić rok więzienia, grzywna albo ograniczenie wolności. Kiedy matki dzieci, których ojcowie nie płacili alimentów, zorientowały się, że mają realne szanse na odzyskanie pieniędzy, a niepłacącym może za to grozić surowa kara, ruszyły masowo do wareckiego komisariatu policji. Według statystyk w Komisariacie Policji w Warce w tym roku wszczęto 64 postępowania w sprawie niepłacenia alimentów, z czego aż 33 dotyczyły mieszkańców Warki. To ponad sześciokrotnie więcej niż rok wcześniej. W wielu przypadkach zebrany materiał dowodowy pozwolił na skierowanie sprawy do sądu. Funkcjonariusze mają więc pełne ręce roboty.

W dniu 11 grudnia policjanci z Warki, zatrzymali samochód,  którym kierował mieszkaniec gm. Warka. Z informacji, jaką posiadali policjanci wskazywało, że mężczyzna może posiadać broń oraz amunicję bez pozwolenia. W pojeździe mundurowi ujawnili kilka sztuk amunicji myśliwskiej oraz broń. Zatrzymany 62–latek już usłyszał zarzuty. Za nielegalne posiadanie broni palnej lub amunicji grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Serdecznie Witam wszystkich mieszkańców miasta i gminy Warka.

Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 112 lub pogotowia ratunkowego. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Z okazji Nowego 2020 Roku życzę wszystkim wiele pomyślności, uśmiechu i radości.

Kończąc, chciałbym w imieniu swoim i wszystkich wareckich policjantów złożyć podziękowania lokalnemu samorządowi oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zakupu nowego radiowozu a także za dotychczasową owocną współpracę oraz zaangażowanie i wsparcie w wielu przedsięwzięciach podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dzięki takim działaniom możemy w pełni dbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Z poważaniem,

Komendant Komisariatu Policji w Warce – podkom. Paweł Lewandowski

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE