Strona głównaInstytucjeUczniowie LO Warka czytali wiersze Zbigniewa Kwiczaka

Uczniowie LO Warka czytali wiersze Zbigniewa Kwiczaka

10 grudnia w bibliotece pałacu Pułaskich odbyło się kameralne spotkanie z wierszami dr. Zbigniewa Kwiczaka.

Chyba niewiele kto o tym wie, znany w Warce społecznik jest autorem 6 tomików wierszy. Pochodzi z Kresów południowo-wschodnich, z Podola. Z wykształcenia jest ekonomistą, związał się z Warką w 1962 r, a na stałe zamieszkał w 2002 r. Związany jest od młodości z ruchem ludowym, a obecnie również z ruchem kresowym.

Jego wiersze to osobiste rozważania o domu rodzinnym, dzieciach, wnukach, przyjaciołach, Kresach, historii Polski, historii Warki, bohaterach historycznych i znanych ludziach Warki. Pisze o przyrodzie i otaczającej go rzeczywistości. Sukcesywnie wydaje kolejne tomiki, które stanowią Jego ślad.

Wiersze Zbigniewa Kwiczaka czytali w Muzeum uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce wraz z nauczycielką języka polskiego Mariolą Rękawik. Autor zapowiadał kolejne bloki tematyczne wierszy, ale także opowiadał o swojej pasji pisania.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Wiceburmistrz Teresa Knyzio, przedstawiciele rodziny, przyjaciele i znajomi autora, młodzież LO Warka. Gratulujemy Autorowi pasji pisania i dziękujemy Marioli Rękawik oraz Młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Warce za przygotowanie wieczoru.

Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE