23.8 C
Warka
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRDzień Dawcy Szpiku w Warce! Akcja dla Kasi Mentel!

  Dzień Dawcy Szpiku w Warce! Akcja dla Kasi Mentel!

  W imieniu Fundacji DKMS i rodziny Kasi Mentel zapraszamy na Dzień Dawcy Szpiku, który odbędzie się w Warce 9 lutego, w godz. 10-19 w Centrum Sportu i Rekreacji (1 piętro, p. 62).

  Jeśli jesteś w wieku 18-55 lat, przyjdź i zarejestruj się jako Potencjalny Dawca Szpiku, a być może podarujesz życie Kasi lub innej osobie z tysięcy chorych na nowotwory krwi.

  Kasia wychowała się w naszym mieście i pewnie wielu z Was pamięta ją jako pełną życia dziewczynę, dobrą koleżankę, czy przyjaciółkę. Tu ukończyła szkołę „Jedynkę” i Liceum im. P. Wysockiego. Ma wiele wspomnień związanych z Warką, w każde wakacje stara się tu wracać, by pobyć wśród znajomych miejsc. Kasia jest silną osobą, niezwykle zorganizowaną, pracowitą i pomocną, od lat pracowała z niepełnosprawnymi dziećmi jako nauczycielka, zdobywając serca zarówno dzieci jak i ich rodzin. Przede wszystkim jednak jest kochającą MAMĄ, ŻONĄ i SIOSTRĄ.

  Pod koniec wakacji 2019 informacja o jej chorobie spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Badanie krwi, natychmiastowe wezwanie do szpitala i diagnoza: OSTRA BIAŁACZKA SZPIKOWA. Rozpoczęła się trudna chemioterapia, a wraz z nią strach, którego nie da się opisać słowami.

  Najgorszym jednak uczuciem jest BEZSILNOŚĆ, gdyż na białaczkę nie ma leku, a wśród najbliższej rodziny nie ma zgodnego dawcy.

  TY NIE JESTEŚ BEZSILNY – MOŻESZ POMÓC!

  Czekamy na Ciebie!

  Data:  niedziela 9.02.2020, godz.10-19

  Miejsce: Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, ul. Warszawska 47 (1 piętro, p. 62)

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE