13.2 C
Warka
czwartek, 28 września, 2023
Więcej
  Strona głównaBlogiWareckie Morsy z wizytą "U Krokodyla"

  Wareckie Morsy z wizytą „U Krokodyla”

  19 stycznia w Okunince koło Włodawy nad Jeziorem Białym odbył się II Nieformalny Zlot Morsów “U Krokodyla”.

  W to piękne, znane z letniego wypoczynku miejsce zjechało zimą ponad 200 morsów reprezentujących 6 klubów ze wschodniej Polski plus nasze „Wareckie Morsy” (warto też podkreślić, że pomysłodawcą i organizatorem zlotu jest jeden z naszych morsów). Warecka grupa, w liczbie blisko 60 osób, ubrana w kolorowe, wymyślne stroje z czasów PRL-u zrobiła prawdziwa furorę na miejskiej plaży. Muzyka, wspólna rozgrzewka, a potem entuzjastyczne wejście do wody obserwowało wielu kibiców, m.in. TVP Lublin i miejscowe media – prawdopodobnie zazdroszcząc niesamowitej energii przebywającym w wodzie, która tego dnia miała 2 stopnie. Po wspólnej kąpieli, również sporo atrakcji – mobilna sauna, ognisko z kiełbaskami, przepyszny bigos, pamiątkowe dyplomy i przypinki, a potem konkursy i zabawy z wesołą rywalizacją. W tle taneczna muzyka i wspólne tańce z pozostałymi klubami – bo wiadomo – morsy i foczki to zwierzęta stadne, lubiące przebywać w grupie podobnych sobie, wesołych kompanów uwielbiających chłodne kąpiele.

  Następna edycja w połowie stycznia za rok, bo impreza wzbudza duże zainteresowanie i prawdopodobnie jej formuła będzie się rozrastać.

  Serdecznie zapraszamy do dołączenia na miejscu, w Warce, do wspólnych coniedzielnych kąpieli w Pilicy, bo o formę i zdrowie trzeba dbać cały rok!

  Wareckie Morsy

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE