7.9 C
Warka
piątek, 7 października, 2022
Więcej
  Strona głównaBlogiZostaw 1% podatku w gminie Warka

  Zostaw 1% podatku w gminie Warka

  Początek roku to czas na składanie rocznej deklaracji PIT za 2019 r. Daje to możliwość przekazania 1% podatku na rzecz dowolnie wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Warto zostawić go w regionie, na rzecz inicjatyw aktywnych mieszkańców. Stowarzyszenia W.A.R.K.A. przekazuje te środki na organizację wydarzeń dla lokalnej społeczności, np. potańcówki dla seniorów przy Skrzynce Kontaktowej, rodzinny piknik Vivat Pułaski, czy plac zabaw dla dzieci przy wiejskiej szkole. 

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w swoich działaniach nieustannie dąży do poprawy jakości życia mieszkańców, umożliwiając rozwój i pobudzanie lokalnej społeczności do szeroko pojętej aktywności. Ideą przyświecającą wszystkim inicjatywom Stowarzyszenia jest mobilizowanie mieszkańców do wspólnego działania. Przekazując 1% podatku na Stowarzyszenie W.A.R.K.A. podatnicy wspierają:

  Program “Działaj Lokalnie”

  Przedsięwzięcie, dzięki któremu społeczność lokalna z terenów wiejskich i małych miast realizuje drobne projekty poprawiające ich jakość życia. Twórcze warsztaty, pikniki wiejskie, modernizacja placu zabaw, remont świetlicy – to tylko niektóre efekty konkursów grantowych Programu Działaj Lokalnie, w które mieszkańcy ochoczo się angażują. Kolejne twórcze pomysły czekają na realizację.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy DZIAŁAJ LOKALNIE

  Aktywizację Seniorów

  W obecnych czasach starość stanowi coraz dłuższy etap w życiu człowieka, a co za tym idzie, coraz większą część społeczeństwa stanowią seniorzy. Projekty, które dzięki Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. realizują grupy senioralne, pozwalają im nadal aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, dając możliwość wyjścia z domu, do rówieśników i minimalizując uczucie samotności. Dzięki Twojemu wsparciu formalne grupy seniorów mogą regularnie spotykać się np. w świetlicy, korzystać z ciekawych warsztatów twórczych, szkoleń, debat oraz wyjazdów i nadal chętnie się uczą.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy SENIORZY

   Jabłkową Warkę 

  Jabłkowa Warka – Owoc naszej pasji to inicjatywa, której nadrzędnym celem jest uczynić z jabłka symbol Warki. Poprzez turystykę jabłkową (turystyczny Szlak Jabłkowy), ożywienie wareckiego rynku (Skrzynka Kontaktowa), przyjazną obecność jabłka w przestrzeni publicznej Warki oraz ofertę spędzania wolnego czasu przez mieszkańców w klimacie jabłkowym, przekazujemy pasję i symbol rodzinnej gminy. Jabłkowa Warka to także ogromna szansa dla promocji oferty turystycznej naszego regionu.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy JABŁKOWA WARKA

   Piknik Vivat Pułaski 

  Historyczno-edukacyjny piknik, który co roku odbywa się w parku na Winiarach. Impreza organizowana jest wspólnie przez Muzeum im. K. Pułaskiego i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. W nowoczesny, oryginalny i atrakcyjny sposób przybliża bohatera dwóch Narodów – Polski i Stanów Zjednoczonych – Generała Kazimierza Pułaskiego. W ramach imprezy odbywają się mi.in.: Parada Pułaskiego, animacje dla dzieci, koncerty i inscenizacje historyczne. Impreza planowana jest w okresie wakacyjnym.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy VIVAT PUŁASKI

   

  Avatar photo
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE