Wykład o nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Wykład o nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

W niedzielę 26 stycznia, w sali Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbył się  wykład ks. dr Jerzego Jastrzębskiego pt. „Co łączy kardynała Stefana Wyszyńskiego z orędziem fatimskim i przesłaniem św. s. Faustyny?”

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach cyklu „Poznaj nauczanie Prymasa Tysiąclecia” tzw. Akademii Kampinoskiej, którą zainaugurowano w Laskach pod Warszawą w grudniu 2019 r., w celu szerzenia wiedzy o nauczaniu Prymasa Tysiąclecia, przygotowując się do beatyfikacji Kardynała. Wykłady odbywają się pod Honorowym Patronatem Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza i Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Ks. dr Jerzy Jastrzębski – diecezjalny asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej i wykładowca Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie,posługiwał jako wikariusz w kilku parafiach zarówno w stolicy, jak i poza nią, m.in. w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce. Obronił on pracę doktorską poświęconą nauczaniu Prymasa Tysiąclecia, a od 2010 roku wykłada homiletykę, retorykę i nauczanie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest autorem kilku publikacji z zakresu homiletyki i retoryki, pośród których największy rozgłos zyskała książka pt: „Paragraf w sercu. Kardynał Stefan Wyszyński o miłości i sprawiedliwości społecznej” oraz płyty: „Pakiet dla rodziny Prymasa Tysiąclecia” i „Pakiet dla państwa Prymasa Tysiąclecia”.

Tym razem ks. Jerzy podjął się analizy – co łączy Kardynała Stefana Wyszyńskiego z orędziem fatimskim i przesłaniem św. s. Faustyny? Wykład był niezwykle ciekawy i zgromadził wielu słuchaczy z Warki oraz okolic.

Dziękuję Wam, że przyszliście i chcecie poświęcić swój czas na poznawanie nauczania Prymasa Wyszyńskiego. Cieszę się, że ta inicjatywa została tu przyjęta, w muzeum w Warce, to przecież na terenie gminy Warka, we Wrociszewie jest miejsce szczególnie związane z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. (…) To wszystko skłania nas do zastanowienia się, co Bóg chce nam powiedzieć dziś przez usta księdza Prymasa” – dziękował słuchaczom ks. Jerzy Jastrzębski. Z kolei dyrektor muzeum Iwona Stefaniak podziękowała Księdzu Jerzemu, za inicjatywę i pamięć o mieszkańcach Warki. Wykład miał również piękną oprawę muzyczną, która przygotowali: Anna Kurpińska – śpiewaczka i nauczyciel akademicki oraz Bogdan  Sabała – gitarzysta.

Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce

Udostępnij:
← Smykofonia ,,Muzzle'' - odwołana Budowa kolejnego etapu w ciągu ulic z rynku do Muzeum →

Dodaj komentarz