Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWakacyjna przygoda rozpoczęta!

  Wakacyjna przygoda rozpoczęta!

  29 czerwca na skwerze przy „Dworku na Długiej” w Warce odbył się rozpoczynający wakacyjne szaleństwa piknik rodzinny „Ahoj przygodo!”. Pogoda dopisała a dzięki przygotowanym przez organizatorów licznym atrakcjom każdy mógł znaleźć tego dnia swoją „przystań”. Jak zwykle największą popularnością cieszyły się dmuchane urządzenia – piracki statek – plac zabaw oraz dwie duże zjeżdżalnie. Wolontariusze malowali wszystkim chętnym twarze, dzięki czemu dzieci stawały się bajkowymi bohaterami, skręcali z baloników różne zwierzątka, miecze i inne niezwykle ciekawe kształty. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty na świeżym powietrzu z ceramiki oraz znakowanie rowerów przez policję – w sumie 31 rowerów zostało wpisanych do policyjnej bazy.

  Tego dnia podsumowana została także działalność sekcji artystycznych „Dworku na Długiej”. Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Moderato, sekcja pianina i sekcja gitary. W trakcie pikniku można było oglądać prace sekcji ceramicznej i plastycznej, zaprezentowana została również sekcja teatrzyku dziecięcego i sekcja szachowa. Wszystkim wręczono specjalne dyplomy i drobne upominki.

  Podczas pikniku odbyła się Gala „mini Warka Music Show” w której zaprezentowało się kilkunastu laureatów konkursów wokalnych odbywających się w roku szkolnym 2012/2013. Ważnym elementem zabawy była również premiera i promocja płyty Warka Music Show II na której zaśpiewali finaliści zeszłorocznego dużego konkursu wokalnego. Każdy, kto chciałby zaśpiewać na kolejnej, trzeciej części płyty mógł spróbować swoich sił w pierwszych eliminacjach do finału konkursu, który zaplanowany został na 30 sierpnia. Trzyosobowa komisja konkursowa spośród 19 śmiałków „bilet do finału” wręczyła 10 osobom oraz zaprosiła dodatkowe 4, które śpiewały wcześniej w Gali „mini Warka Music Show”. Kolejne eliminacje zaplanowane zostały na 27 lipca…

  Zobacz galerię zdjęć TU!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE