Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Eurowizja 2020”

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Eurowizja 2020”

5 marca 2020 roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi rozbrzmiewało śpiewem w różnych językach. Tego dnia odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Eurowizja 2020”, w którym swój talent zaprezentowali uczniowie różnych klas. Konkurs zorganizowała Katarzyna Mackiewicz – Olszewska, nauczyciel języka angielskiego i rosyjskiego. Przewodniczyła również pracom jury, w skład którego weszły: Barbara Kaczmarczyk, Ewa Malowaniec, Sylwia Sałacińska i Paulina Kępka.

W konkursowych zmaganiach przedstawiono przeboje Adele, Lewisa Capaldiego, Sama Smitha, Dave’a Basseta, zespołu BUM. Wszystkie wykonania zostały nagrodzone gromkimi brawami publiczności, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Jury oceniało talent wokalny, umiejętności językowe, interpretację utworu i oryginalność prezentacji. Powyższe kryteria najlepiej spełniła Paulina Prazimowska z klasy IV w zawodzie technik spedytor, w piosence „Dancing with a Stranger” Sama Smitha. Drugie miejsce zajął duet: Katarzyna Michalak i Julia Jasińska z klasy I w zawodzie technik reklamy, z piosenką „Kanikuły”, a trzecie – Alicja Dąbrowska z klasy I w zawodzie technik ekonomista z piosenką „Katiusza”. Laureaci konkursu otrzymali z rąk wicedyrektor CKZiU w Nowej Wsi Hanny Rejnhard pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Poza konkursem mogliśmy jak zwykle podziwiać umiejętności chóru szkolnego, prowadzonego przez Barbarę Kaczmarczyk. Tym razem chór zaprezentował ponadczasowe przeboje – „Bella Ciao” w języku włoskim, „Love me tender” w języku angielskim i „Hawa naguila” w języku hebrajskim.

Uczestnicy konkursu udowodnili, że można śpiewająco opanować języki obce i dobrze się bawić prezentując swoje umiejętności.

Ewa Malowaniec – CKZiU w Nowej Wsi

Udostępnij:
← Młodzi piłkarze KS CeSiR Warka na piątkę! Narada z Sołtysami →

Dodaj komentarz