Więcej
  Strona głównaInstytucjeDziałania antywirusowe w gminie Warka

  Działania antywirusowe w gminie Warka

  Od początku pandemii koronawirusa Samorząd Warki aktywnie uczestniczy w walce o zdrowie mieszkańców.

  Kilkakrotnie dezynfekowana była przestrzeń miejska. 4000 pakietów ochronnych zawierających maseczkę wielokrotnego użytku, płyn dezynfekcyjny 250 ml oraz dwie pary rękawic ochronnych przekazanych zostało najstarszym mieszkańcom całej gminy. Niezwykle pomocni w tym działaniu byli druhowie wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Sołtysi. Samorząd i jego instytucje – Centrum Sportu i Rekreacji oraz Dworek na Długiej wspierają aktywność seniorów, którzy szyją kolejne 4000 maseczek dla mieszkańców. Przekazywane są one systematycznie poprzez Kluby Seniora, Sołtysów oraz Parafie.

  Burmistrz Dariusz Gizka spotkał się 14 maja z proboszczami działających na terenie Gminy Warka Parafii. Rozmawiał o bieżącej sytuacji i o działaniach jakie podejmują w celu posługi kapłańskiej w tej trudnej sytuacji. Myśląc o jak najlepszym zabezpieczeniu wiernych uczestniczących w uroczystościach kościelnych Burmistrz przekazał parafiom stojaki z dozownikami do dezynfekcji. Dodatkowo Radni Powiatowi z Kluby „Przyjazny Powiat” przekazali płyny do dezynfekcji.

  Również 14 maja Burmistrz wspólnie z Dyrektorem wareckiego Browaru Krzysztofem Żyrkiem przekazał wareckim służbom porządkowym i medycznym zaangażowanym w walkę z koronawirusem bezalkoholowe napoje specjalnie przygotowane przez Grupę Żywiec. W imieniu wszystkich policjantów z wareckiego Komisariatu przekazane produkty przyjął Komendant podkom. Paweł Lewandowski wraz z zastępcą asp. sztab. Januszem Bogdańskim. W imieniu służb medycznych – lekarzy i pielęgniarek z wareckiego SPZOZ-u przekazane produkty przyjęła dyrektor Iwona Dąbrówka. Napoje przekazane zostały dodatkowo m.in. spółce ZUK na ręce prezesa Romana Korczaka, która na co dzień dba o porządek w całej gminie włącznie ze sprawnym i systematycznym odbiorem odpadów komunalnych oraz odpowiadała za dezynfekcję przestrzeni miejskiej, seniorom z Klubów Seniora oraz seniorom szyjącym maseczki dla innych.

  Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta i gminy za stosowanie się do zasad bezpieczeństwa towarzyszących naszym wszystkim akcjom. Państwa wzorowe zachowanie podnosi sprawność i skuteczność naszych działań. Jest to ogromnie ważne w kontekście prowadzenia efektywnej walki z trwającą epidemią.

  Urząd Miejski w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE