MUNDUROWY ZAWRÓT GŁOWY… już w najbliższą niedzielę na wareckim Rynku

MUNDUROWY ZAWRÓT GŁOWY… już w najbliższą niedzielę na wareckim Rynku

Już za chwileczkę, już za momencik warecki Rynek ogarnie  MUNDUROWY ZAWRÓT GŁOWY. Niedziela 19 lipca będzie dla dzieci pełnym radości dniem i spotkaniem ze służbami mundurowymi, które przyjęły Nasze zaproszenie do udziału w wydarzeniu, czyli Straż Pożarna w Warce, Komisariat Policji w Warce, 61. Batalion Lekkiej Piechoty w Grójcu, Służba więzienna – Areszt Śledczy w Grójcu.

Dzięki wspaniałym wareckim strażakom i uprzejmości PRIMA AUTO, O godzinie 12.30 dzieci zobaczą akcję ratowniczą z wyciąganiem ofiary z wraku samochodu i udzielaniem jej pierwszej pomocy. A o godzinie 13.30 na Skrzynce odbędą się pokazy i nauka pierwszej pomocy. Finałem o godzinie 14.00 będzie szaleństwo w pianie. Straż zaprezentuje także swoje wozy bojowe  oraz sprzęt gaśniczy i elementy ubioru .

Komisariat Policji w Warce zawsze chętnie  bierze udział w wydarzeniach organizowanych dla dzieci. Tym razem na swoim stanowisku zaprezentują  motocykle i radiowozy policyjne, elementy wyposażenia stosowane przy zabezpieczeniach imprez, a także  będą dostępne fantomy, na których będzie można się nauczyć udzielania pierwszej pomocy i co bardzo ucieszy najmłodszych na Rynku pojawi się maskotka policyjna.

Wojsko w postaci 61 Batalionu Lekkiej Piechoty w Grójcu zaprezentuje sprzęt bojowy i wystawi swoje pojazdy tj. quad i transporter.

Kolejnymi gośćmi wydarzenia będzie Służba Więzienna – Areszt Śledczy w Grójcu, która w ramach udziału w imprezie zaprezentuje wóz operacyjny Służby Więziennej – jako ciekawostkę dla dzieci i dorosłych związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa konwoju. Na swoim stanowisku zaprezentują także podstawowe środki przymusu bezpośredniego wykorzystywane w Służbie Więziennej. sprzęt ochronny stosowany przez funkcjonariuszy taki jak tarcze, kaski, ubranie ochronne. Każdy będzie miał okazję zapoznania się z prezentowanym sprzętem oraz pojazdem specjalnym. W trakcie wydarzenia chętni otrzymają przygotowane ulotki związane z pracą i pełnieniem służby w naszej formacji oraz poznają możliwości rozwoju w uczelni resortowej Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki.

Dodatkową atrakcją będzie przyjazd Klubu Strzeleckiego CEL z Grójca, gdzie będzie można podziwiać broń oraz coś co kochają wszystkie dzieci czyli dmuchane zjeżdżalnie policyjny plac zabaw.

Zapowiada się dzień pełen wrażeń. Startujemy o godzinie 11.00. Zapraszamy.

Udostępnij:
← Sobota z muzyką w "Skrzynce Kontaktowej" Wyróżnieni medalem 20-lecia MWZPS →

Dodaj komentarz