Więcej

  27 minut naszej historii

  Po kilku miesiącach przygotowań jest już na stronie www.oKononowiczu.plmultimedialna wersja komiksu opowiadającego historię oddziału płk. Władysława Kononowicza walczącego w okolicach Warki w czasie Powstania Styczniowego. Rysunki komiksowe autorstwa Jacka Przybylskiego zostały wzbogacone o muzykę skomponowaną przez Kubę Szydło. Głosów bohaterom użyczyli mieszkańcy Warki i okolic. Dodatkowo duże wrażenie robią efekty dźwiękowe wykorzystane w produkcji.

  Przypomnijmy, że w tym roku przypada 150-rocznica Powstania Styczniowego i to właśnie z tej okazji Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wspólnie z Gminną Jednostka Kultury „Dworek na Długiej” i Muzeum im. K. Pułaskiego wydało komiks historyczny pt. „Nadzieja, męstwo i śmierć. Powstańcza wiosna oddziału Kononowicza”. Premiera drukowanej wersji komiksu miała miejsce 22 stycznia tego roku a pierwszy pokaz jego multimedialnej wersji  miał miejsce podczas uroczystości upamiętniających tragiczną śmierć płk. Kononowicza 4 czerwca. Dziś, każdy, na całym świecie może poznać historię tego bohatera. Wystarczy wejść na stronę www.oKononowiczu.pl i poświęcić 27 minut…

  PS: Chcesz poznać historię Bohatera Nocy Listopadowej Piotra Wysockiego? Poświęć 28 minut i odwiedź stronę www.oWysockim.pl. Zapraszamy!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE