Jak przejść od idei do działania?

Jak przejść od idei do działania?

Koła Gospodyń Wiejskich stanowią ogromny potencjał – gromadzą osoby zaangażowane, kreatywne i chcące zrobić coś dobrego dla swojej społeczności. W powiecie grójeckim jest takich zrzeszeń prawie 40, a w gminie Warka – 5. Obok chęci i zapału potrzebują do działań społecznych także umiejętności planowania projektów i pozyskiwania na nie środków. Taką możliwość dostarcza im Stowarzyszenie W.A.R.K.A., które prowadzi warsztaty pt. „Od pomysłu do projektu”. Szkolenia te odbyły się w dniach 8 – 14 lipca.

W szkoleniach uczestniczyły przedstawicielki 10 KGW. Z gminy Warka obecne były dwa nowe koła: Koło Gospodyń „Ale Laski” z Lasek i Koło Gospodyń Wiejskich „Babeczki z rodzynkami” z Magierowej Woli. Pracą warsztatową odkrywały potencjał w swojej miejscowości, dowiedziały się co to jest „dobro wspólne” i określiły je w odniesieniu do własnych pomysłów, opracowały mapę myśli projektu z uwzględnieniem kluczowych pytań Dlaczego? Kto? Gdzie? Kiedy? Co? Jak? i Ile?. Dowiedziały się jak ich pomysły mogą dostać dofinansowanie w konkursie „Inicjatywa Lokalna”. Przeszły najtrudniejszy w planowaniu projektów etap tj. od pojawienia się idei, do planu z rozpisanymi działaniami i budżetem. Tak przygotowane plany będą teraz opracowywać we wniosku, który rywalizować będzie w konkursie „Inicjatywa Lokalna 2020”. Szkolenia, są realizowane w ramach projektu „Powiatowe Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej” i odbywają się zarówno stacjonarnie z zachowaniem reżimu sanitarnego jak i formie konferencji on-line. Prowadzi je Dorota Lenarczyk ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A. od 13 lat zajmująca się pozyskiwaniem funduszy i realizacją projektów.

Projekt „Powiatowe Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej” organizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki Partnerstwu z Powiatem Grójeckim, który wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego współfinansuje projekt.

Udostępnij:
← Gierszał, Kot, Figura i "Yuma" podczas kolejnego kina plenerowego Wspólne, patriotyczne śpiewanie na wareckim Rynku →

Dodaj komentarz