Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRNiezwykłe talenty podczas Jarmarku Śniadaniowego i Kiermaszu Rękodzieła

  Niezwykłe talenty podczas Jarmarku Śniadaniowego i Kiermaszu Rękodzieła

  Tegoroczne wakacje, choć nie takie jak zawsze, jednak upłynęły w Warce równie ciekawie. Na ich finał wydarzenie podwójne – Jarmark Śniadaniowy „Talent Show” oraz III Powiatowy Kiermasz Rękodzielniczy. Warecki Rynek wypełnią nie tylko smakowite potrawy, ale i wspaniałości robione przez pasjonatów. Na scenie zagoszczą utalentowani goście, zgodnie z ideą Jarmarku Śniadaniowego pełnego dziecięcych talentów… Zobaczymy Julię Tłuczkiewicz, Julię Wolska i Karinę Grzelewską.

  Kto ogląda telewizyjne show THE VOICE KIDS ten pewnie w jednej z edycji wypatrzył w drużynie Cleo mega zdolną dziewczynę z Ostrowca Świętokrzyskiego – Julię Tłuczkiewicz. Jest Laureatką wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała udział w produkcji TVN „Mali Giganci”. W tym roku została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Ostrowiec za Osiągnięcia Artystyczne. Julka śpiewa, gra na skrzypcach, a także komponuje. Niedługo ukaże się jej autorska piosenka. Julia obecnie pracuje nad piosenką, która ukaże się na płycie Ogólnopolskiego Festiwalu „ Piosenki Jana Wojdaka”. W recitalu usłyszymy między innym piosenki z repertuaru Whitney Houston, Bili Eilish, Anny Jantar, Amy Winehouse czy Emili Sande.

  Kolejnym talentem muzycznym, tym razem lokalnym, jest Julia Wolska, która jest mieszkanką Warki. Ta utalentowana dziewczyna jest uczennicą wareckiego Liceum Ogólnokształcącego oraz uczęszcza do szkoły muzycznej Cantabile. Śpiewa i gra (ukulele i pianino), bierze udział w festiwalach i konkursach. Ostatnio zakwalifikowała się do regionalnej gali plebiscytu „Pokaż talent!” i ma szansę na awans do krajowego finału. Jak sama podkreśla, Cantabile i Dworek na Długiej w Warce był kolebką jej pierwszych występów. Wzięła udział w nagraniu w roku 2014 płyty Warka Music Show 3 z piosenką ,,Spełniają się marzenia”, a teraz przygotowuje autorski materiał. W recitalu usłyszymy między innymi piosenki z repertuaru takich artystów jak Rihanna, Michael Kiwanuka, czy zespół Bajm.

  Oczywiście talenty można mieć różne. I dlatego obok śpiewających koleżanek zaprezentuje się wraz z wychowankami utalentowana Karina Grzelewska z pokazami hula hop. Kiedy w 2009 roku dostała swoje pierwsze obręcze, okazało się, że umie na nich kręcić bez żadnego trudu. Ta sztuka nazywa się hoopdancing. Od kilku lat rozszerza soją pasję prowadząc zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz z nimi występować publicznie. W 2020 roku odbyła pierwszy w Polsce kurs na instruktora hula hop.

  Oczywiście będzie też coś dla najmłodszych, czyli animacje, które poprowadzą niezwykle utalentowane dziewczyny z ABC DZIECKA oraz dmuchańce.

  Zapowiada się nader ciekawy dzień. Uczta dla zmysłów i świetna zabawa na koniec wakacyjnego lata w Warce.  Nie może Was zabraknąć tego dnia na wareckim rynku. Zapraszamy serdecznie 30 sierpnia 2020r. (niedziela) w godzinach 10.00-14.00.

  Jarmark Śniadaniowy „Talent Show” oraz III Powiatowy Kiermasz Rękodzielniczy na wareckim rynku organizowane są przez Samorząd Warki, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Centrum Sportu i Rekreacji, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. i ABC Dziecka przy wsparciu środków z Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE