Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRAktywny finał „Skrzynki Kontaktowej” na wareckim Rynku!

  Aktywny finał „Skrzynki Kontaktowej” na wareckim Rynku!

   

  W niedzielę 30 sierpnia zakończyliśmy cykl wakacyjnych działań w „Skrzynce Kontaktowej” na wareckim Rynku. Na ich finał wydarzenie poczwórne – „Jarmark Śniadaniowy”,III Powiatowy Kiermasz Rękodzielniczy”, „Westernowa Niedziela” oraz prezentacje lokalnych talentów „Talent Show”. Warecki Rynek wypełnił zapach smakowitych potraw lokalnych wystawców oraz niepowtarzalne małe arcydzieła robione przez rękodzielników. Dookoła widać było prawdziwych kowbojów i kowbojki zdobywających gwiazdy szeryfa a na scenie brylowały utalentowane dziewczyny z Warki – Julia Wolska i Karina Grzelewska. Tej ostatniej towarzyszyły arcyzdolne, uśmiechnięte dzieci.

  Która dziewczynka nie marzyła, żeby śpiewać? Jednak nie każda potrafi przekuć marzenia w czyny tak jak Julia Wolska. Ta utalentowana dziewczyna jest uczennicą wareckiego Liceum Ogólnokształcącego oraz uczęszcza do szkoły muzycznej Cantabile. Śpiewa i gra, bierze udział w festiwalach i konkursach. Ostatnio zakwalifikowała się do regionalnej gali plebiscytu „Pokaż talent!” i ma szansę na awans do krajowego finału. Jak sama podkreśla, Cantabile i Dworek na Długiej w Warce były kolebką jej pierwszych występów. Obecnie przygotowuje autorski materiał. W recitalu usłyszeliśmy m.in. covery Dawida Podsiadły, Chrisa Issaka, Adele czy Rihanny.

  Oczywiście talenty można mieć różne. I dlatego obok śpiewającej koleżanki zaprezentowała się wraz z wychowankami utalentowana Karina Grzelewska z pokazami hula hop. Kiedy w 2009 roku dostała swoje pierwsze obręcze, okazało się, że umie na nich kręcić bez żadnego trudu. Ta sztuka nazywa się hoopdancing. Od kilku lat rozszerza soją pasję prowadząc zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz z nimi występować publicznie. W 2020 roku odbyła pierwszy w Polsce kurs na instruktora hula hop.  Oprócz solowego pokazu Karina Grzelewska wystąpiła dwukrotnie z grupą swoich podopiecznych. Oba pokazy wzbudziły zachwyt zebranych.

  Westernowa wioska okazała się strzałem w dziesiątkę i przyciągnęła bardzo dużo milusińskich, którzy chcieli poczuć się jak prawdziwi kowboje i kowbojki. Każdy chętny miał do zaliczenia 7 baz, gdzie zdobywał naklejki na specjalnej karcie. Trzeba było wykazać się  dużym sprytem by ujeździć byka, przydał się też talent taneczny, żeby zaliczyć kurs tańca country, dużej precyzji wymagały rzut lassem, rzut do puszek i strzelanie z łuku, a swój talent plastyczny można było wykorzystać podczas tworzenia pióropusza.  Zabawy było przy tym co nie miara.

  Oczywiście nie zabrakło także dmuchańców dla najmłodszych.

  Całość imprezy upłynęła we wspaniałych nastrojach. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten dzień z Państwem. Dziękujemy wszystkim wystawcom za udział i wsparcie idei Jarmarku i Kiermaszu oraz wszystkim występującym na scenie.

   W „Jarmarku Śniadaniowym” wzięli udział: „Słodka Wróżka” wraz z Pasieką „Dorota i Wojciech Zbróg”, Stowarzyszenie Animator z Lasek, Willa Czarnieckiego i catering „DietElla”, „Miody Konarscy”, Restauracja FUM oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Babeczki z Rodzynkami” z Magierowej Woli. Na stoiskach można było spróbować i zakupić m.in. syrop z czarnego bzu, miody, liczne ciasta, pierogi z jabłkami, smalec z chlebem, przetwory lokalne i dania dietetyczne oraz wiele innych smakowitości.

   W III Powiatowym Kiermaszu Rękodzieła wzięli udział: Warsztat Dobrego Nastroju, Sutaszowe Szaleństwo, Klub Seniora „Starówka” ze Starej Warki oraz Panie: Marta Górska, Beata Cygan oraz Anna Sieradzka. Na stoiskach można było podziwiać unikalne ręcznie robione zakładki do książek, łapacze snów, skrzynki decoupage, etui na sztućce, kwietną biżuterię z żywicy, obrazy na płótnie, biżuterię z sutaszu czyli tworzoną ze specjalnych sznurków, kamieni i koralików, różnego rodzaju nakrycia głowy, torby bawełniane, worko-plecaki, fartuszki, poduszki, zabawki sensoryczne oraz przytulanki.

  Impreza na wareckim rynku zorganizowana została przez Samorząd Warki, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Centrum Sportu i Rekreacji, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. i ABC Dziecka przy wsparciu środków z Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TUTAJ

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE