Więcej
  Strona głównaSportBartłomiej Malec jedzie po medal!

  Bartłomiej Malec jedzie po medal!

  Bartłomiej Malec jedyny reprezentant barw gminy Warka w finałowych rozgrywkach o tytuł mistrza Polski siatkówki plażowej, w oczekiwaniu na decydujące mecze wystąpił w dwóch turniejach, które były elementem przygotowawczego treningu zawodnika do finału mistrzostw nadwiślańskiego kraju. Głównym założeniem przygotowania do rozgrywek Mistrzostw Polski było przygotowania Bartłomieja Malca do gry w trudnych warunkach atmosferycznych oraz kontynuacja treningu wydolnościowego. Istotną rolę odegrała także zmiana siatkarskiego partnera Bartłomieja Malca, czyli Adama Maniosa. Zawodnik dzięki grze z innymi zawodnikami ma być bardziej wyczulony na nietypowe zagrywki oraz powinien nabrać niezbędnej swobody.

  Pierwszy turniej siatkówki plażowej został zorganizowany w Domaniowie. Na tamtejszych boiskach plażowych mieszkaniec Warki wystąpił w towarzystwie Dominika Wanata.  Pierwsze mecze zawodnicy wygrywali bez większych problemów. Zwycięska passa trwała aż do meczu finałowego. W pojedynku o triumf domaniowskiego turnieju siatkówki plażowej, para Dominik Wanat – Bartłomiej Malec spotkała się z nader utytułowanym duetem, w którym grał medalista uniwersjady. W niezwykle zaciętym pojedynku Bartłomiej Malec i Dominik Wanat przegrali finałowe spotkanie 2 : 1, zajmując drugie miejsce w turnieju siatkówki plażowej rozgrywanym w Domaniowie.
  Gospodarzem drugiego turnieju siatkówki na plaży, w którym można było dostrzec wareckie akcenty była Przysucha. Na tamtejszych boiskach do siatkówki plażowej Bartłomiej Malec zagrał wraz z Kacprem Kujawiakiem – Mistrzem Świata do lat 20. Przysuska rywalizacja nie odbiegała sportowym poziomej od tej domaniowskiej. Ponownie w stawce zawodników znaleźli się medaliści mistrzostw Świata, Europy, Polski oraz Uniwersjady. Tak bogate zaplecze sław sportu musiało zaobfitować w piramidalne emocje. I tak tez się stało. Przekonała się o tym para Kacper Kujawiak – Bartłomiej Malec, która do pojedynku  półfinałowego wygrywała wszystkie spotkania bez większych przeciwności. Prawdziwa siatkarska zaciętość wystartowała w półfinałach. W tym meczu duet Malec – Kujawiak nie był pewny gry w finale do ostatniej piłki tie-breaku. Na szczęście i dobry los i piłka były po stronie naszych zawodników, dzięki czemu siatkarze wygrali swój półfinał wynikiem 2 : 1 i awansowali do finału przysuskiego turnieju.  W finale przeciwnikami duetu Bartłomiej Malec – Kacper Kujawiak była para Sobczak – Makowski, składające się z aktualnego Mistrza Uniwersjady i srebrnego medalisty Mistrzostw Polski. Utytułowani i mocni przeciwnicy wcale nie zdeprymowali Bartłomieja Malca i jego siatkarskiego towarzysza. Zawodnicy w pewnym stylu zwyciężyli w pierwszy secie 15 : 13. Set drugi przyniósł przechylenie szali zwycięstwa na rzecz duety Sobczak – Makowski, który to zwyciężył 13 : 15. O losach zwycięstwa turnieju w Przysusze zadecydował tie-break. Niestety, ale problemy duetu Malec – Kujawiak z zagrywką i rewelacyjny blok ich przeciwników sprawiły, że pół-warecki duet przegrał tie-break  10 :  15 i zajął ponownie 2. lokatę w turnieju siatkówki plażowej rozgrywanym w Przysusze.

  Podwójny drugi stopień podium to bardzo dobry sportowy symptom dla Bartłomieja Malca przez zbliżającym się finałem Mistrzostw Polski. O szansach brązowego medalisty mistrzostw Europy- na co dzień mieszkającego w Warce- na Mistrzostwach Polski, opowiada tata i pierwszy trener Bartłomieja Malca, czyli Mirosław Malec:

  Nie ma lekkich przeciwników. Mistrzostwa Polski stoją na bardzo wysokim poziomie, który można porównać do minimistrzostw Europy. Cała szesnastka, która zagra w finale prezentuje naprawdę wysoki poziom i gra dobrą siatkówkę. Nasza para jest na pewno dobrze przygotowana. Są po solidnym treningu, który przynosi efekty, co widać po wynikach tych siatkarskich turniejów. Trudno teraz prognozować, które zajmą miejsce. Boisko wszystko rozstrzygnie. Ostatnio panowie dwukrotnie zajęli drugą lokatę, może przysłowie do trzech razy sztuka się sprawdzi. Na finał mistrzostw kraju jedziemy z chęcią walki i determinacją.
  Niech wygra najlepszy! – zakończył euforycznie Mirosław Malec.

  Szesnaście siatkarskich duetów, które wystąpią w finale Mistrzostw Polski, zostało wyłonionych spośród 500 par. Mistrzostwa kraju to miesiące rywalizacji w kilkunastu etapach. Sportowa selekcja sprawiła, że w finale wystąpi plejada polskiej siatkówki. Wśród tych zawodników, jest reprezentant Warki, Bartłomiej Malec, który wraz ze swoim partnerem Adamem Maniosem powalczy o złoty medal w kategorii juniorskie, z którą to z racji osiągniętego wieku Bartłomiej Malec się w tym roku żegna. Rywalizacja odbędzie się 17 i 18 lipca w Krapkowicach położonych koło Kędzierzyna – Koźla.

  informacja: trener Mirosław Malec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE