Więcej

  Pływali nocą…

  W dniu 28 czerwca odbył się NOCNY SZTAFETOWY WARECKI MARATON PŁYWACKI organizowany przez Krytą Pływalnię „Olimpic” i CeSiR Warka.

  Do imprezy zgłosiło się 6 zespołów 5 osobowych z racji ilości torów na basenie.  Zawodnicy mieli w ciągu 2 godzin zegarowych wykonać jak największą liczbę basenów, z czego każdy zawodnik w kolejności wcześniej ustalonej i tylko po 100 m czyli 4 baseny w kolejce. Zespoły były mieszane od bardzo młodych po starszych oldboi. W zawodach zwycięstwo miało drugorzędne znaczenie chodziło o przełamanie swojej słabości z morderczymi setkami do przepłynięcia i super atmosferę. Najlepsi zawodnicy popłynęli 19 odcinków po 100 m. Okolicznościowe medale z maratonu dla wszystkich uczestników dawały bardzo dużo satysfakcji i rekompensowały ból w zakwaszonych  mięśniach. Maraton zaczął się o godz. 21.00 i skończył 23.00. Mimo późnych godzin startów widownia basenowa była wypełniona sympatykami pływania w tak niekonwencjonalnej formie. A same zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

  A oto wyniki uzyskane poszczególne zespoły i ich składy:

  1. Ucho Warka (Olimpic) 9670 m
   w składzie (Michał Przybylski; Patryk Olejnik;Mateusz Dubiński ; Aleksander Stefaniak)
  2.  Olimpic 8837,5 m
   w składzie ( Daniel Witan;Filip Grzesikiewicz; Daria Trafisz; Piotr Skowron;  Aleksandra Cieplak)
  3. CeSiR Warka Jastrzębie 8332 m
   w składzie  (Adam Gabler; Robert Jastrzębski; Jacek Winiarczyk; Marcin Ziemecki; Bartłomiej Kuna)
  4. Amator Warka 6387 m
   w składzie ( Tomasz Rączka; Bartosz Budzianowski; Piotr Łuszczyk; Przemysław Demidziuk; Łukasz Chojnacki)
  5. KS Start Pułaski Warka Biegacze 6325 m
   w składzie (Tomasz Grzegorek; Mariusz Napiórkowski; Banach Marcin; Jerzy Napiórkowski; Dariusz Bobrowski)
  6. Aktywni Grójec 5370 m
   w składzie ( Arkadiusz Zegarski; Gerard Kozłowski; Tomasz Siedlecki; Grzegorz Jakubisiak)

  Serdecznie dziękujemy Sędziom, którzy skrupulatnie liczyli ilość przepłyniętych i zaliczonych kilometrów, pracowali charytatywnie  – pomimo tak późnej pory  liczyli bardzo skrupulatnie przepłynięte metry. Dziękujemy Marcinowi Banachowi za jego pomoc w przygotowaniu regulaminu Maratonu i wielkie zaangażowanie w ten projekt . Za rok spotkamy się również na II Nocnym Sztafetowym Maratonie Pływackim – i bicie rekordy naszego basenu, gdyż impreza na stałe wejdzie do Kalendarza imprez Krytej Pływalni „Olimpic”

   

   p.o. Kierownik Krytej Pływali :Olimpic” w Warce

  /-/  Izabela Noremberg

   

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia na stronie http://www.cesir.warka.pl/?p=3880.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE