Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRKontynuacja prac remontowych na terenie CeSiR

  Kontynuacja prac remontowych na terenie CeSiR

  W trakcie przedłużającej się przerwy wynikającej z ostatnich obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, pracownicy Krytej Pływalni „Olimpic” i Siłowni wykorzystują okres przestoju na szereg działań modernizacyjno – remontowych.

  Do tej pory największą inwestycją jaką przeprowadzono na terenie basenu była wymiana klimatyzatora lecz to nie koniec przedsięwzięć. W grudniu i na początku stycznia w obrębie kilku pomieszczeń przeprowadzono szereg zmian, istotnych dla poprawy higieny i funkcjonowania basenu.

  Po pierwsze została pomalowana konstrukcja sufitu podwieszanego oraz dokonano wymiany płyt sufitowych w ilości 648 sztuk. Tym sposobem w znacznej części korytarza, w szatni męskiej i damskiej mamy nowy sufit. Ponadto przeprowadzono malowanie ścian w WC damskim, męskim, oraz dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia ratowników, wiatrołapu, szatni, korytarza głównego, a także sauny.  Dokonano wymiany 6 sztuk drzwi z profili aluminiowych w szatniach i toaletach ogólnodostępnych. Toalety zyskały nowe dozowniki na mydło i ręczniki, lustra, baterie umywalkowe oraz funkcjonalne suszarniki do rąk. Przeprowadzono montaż lamp LED w łazienkach i pomieszczaniach ratowników, jak i przeglądu lamp krytej pływalni oraz oświetlenia awaryjnego.
  Dużym wyzwaniem okazała się także wymiana rur spiro, spalonych wentylatorów i uszkodzonych kratek wentylacyjnych na pływalni. Podczas trwających prac dokonano fugowania w łazienkach oraz szatni ogólnej, wymieniono uszkodzone grzejniki drabinowe, a także przeprowadzono szereg prac porządkowych. Dodatkowo zakupiono siedziska na patio, siedzisko dla ratowników wraz z boją oraz kołem ratunkowym i regały magazynowe do zaplecza chemicznego basenu.

  Na klientów siłowni czeka również kilka zmian, przede wszystkim wizualnych. Już na wejściu będzie można zobaczyć odświeżone sale, bo zarówno pomieszczenie główne, jak i strefa fitness została pomalowana, a na ścianach zawisły banery z wizerunkami sportowców.  Została wymieniona również wykładzina w strefie fitness na bardziej wytrzymałą.

  Mamy nadzieje, ze już wkrótce przepisy umożliwią nam otwarcia naszych obiektów, a przeprowadzone prace przyczynią się do poprawy komfortu użytkowania basenu i siłowni.

  CeSiR Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE