Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRZakończone prace remontowe na basenie

  Zakończone prace remontowe na basenie

  Podczas wymuszonej przerwy na Krytej Pływalni „Olimpic” wynikającej z obostrzeń w stosunku do basenów i saun przez ostatni okres trwały prace modernizacyjno-remontowe. Prace zostały zakończone, a obecnie trwają działania mające na celu przygotowanie basen do otwarcia, które planowane jest na druga połowę marca.

  W okresie przerwy przeprowadzono szereg inwestycji technologicznych, istotnych dla prawidłowego funkcjonowania basenu. Większe inwestycje, wymagające dłuższego okresu przygotowania oraz przeprowadzenia wymaganych procedur, zostały wykonane w połowie zeszłego roku. Ściślej mówiąc dotyczyły wymiany centrali klimatyzacyjnej, wymiana wkładu filtrującego i dysz.

  Pod koniec roku 2020 wykonano prace mające odświeżyć przestrzeń basenu, poprawić warunki higieniczne i estetyczne, a także prowadzące do otwarcia obiektu w momencie kiedy będzie to w pełni możliwe.

  Do tych prac należało: malowanie konstrukcji sufitu podwieszanego oraz wymiana płyt sufitowych w ilości 1000 sztuk, malowanie ścian w WC damskim, męskim oraz dla niepełnosprawnych, pomieszczenia ratowników wraz z malowaniem konstrukcji sufitu podwieszanego oraz płyt sufitowych. Malowanie ścian wiatrołapu, szatni, korytarza głównego, malowanie sauny. Wymiana 6 sztuk drzwi z profili aluminiowych. Wymiana dozowników na mydło, ręczniki oraz papier toaletowy, montaż luster w łazienkach oraz szatniach, a także suszarek elektrycznych w WC damskim i męskim. Dokonano wymiany baterii umywalkowych oraz uszkodzonych grzejników drabinowych. Fugowanie podłogi w łazienkach. Montaż lamp LED w łazienkach oraz pomieszczeniu ratowników, a także przegląd oraz wymiana lamp oświetlenia krytej pływalni, przegląd oświetlenia awaryjnego. Wymiana uszkodzonych rur spiro oraz spalonych wentylatorów, kratek wentylacyjnych. Dokonano także montażu nowej szafy sterowniczej centrali nawiewnej VTS.

  Ponadto zakupiono siedziska na patio, siedziska dla ratowników wraz z bojką oraz kołem ratunkowym. Przeprowadzono zakup i montaż regałów magazynowych do magazynku chemicznego.

  Zakres prac jest ogromny. Być może nie wszystkie zmiany będą widoczne na pierwszy rzut oka bowiem przeprowadzane był w pomieszczeniach niedostępnych dla naszych klientów, ale wiele z nich było niezbędnych i wymagały czasu. Staramy się jak najlepiej wykorzystać okres niestabilnej sytuacji na przeprowadzanie prac i przedsięwzięcia które w dużej mierze w późniejszym terminie przyczynią się dla lepszego funkcjonowania pływali.

  Dziękujemy tym, którzy starają się zrozumieć naszed położenie… Mamy nadzieję, że już wkrótce sytuacja w Polsce będzie stabilna, a rząd dopuści bez dodatkowych organiczne baseny do użytku publicznego. Jesteśmy przygotowani do podjęcia kolejnych kroków, którymi będzie wpuszczenie wody do basenu i przeprowadzenie wymaganych procedur do ponownego otwarcia po dłuższej przerwie. Szacujemy, że już w drugiej połowie marca nasza pływalnia będzie dostępna dla klientów.

  CeSiR Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE