Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWarecki Rajd Rowerowy wraca na trasę!

Warecki Rajd Rowerowy wraca na trasę!

Rok 2020 nie był przychylny do kontynuowania rozpoczętej tradycji wspólnego startu sezonu rowerowego. Tęsknota za wspólnymi aktywnościami, jest jednak już tak duża, (a pandemicznie zdaje się, że nie jesteśmy w najgroźniejszym momencie), że nie chcemy już dłużej czekać na to spotkanie.. Śpieszymy więc z dobrymi wieściami – już 8 maja 2021r. na ulice wyjedzie II Warecki Rajd Rowerowy.

Biorąc pod uwagę wciąż rosnącą liczbę miłośników kolarstwa w gminie Warka, którzy za najczęstszy sposób spędzania wolnego czasu przyjęli przemierzanie na rowerze pięknych terenów wokół naszego miasta, Parafia pw. Św. Mikołaja w Warce wraz ze wspólnotą młodzieżową Terezjańskie Apostolstwo Ufności, sklepem Rowerologia oraz osobami związanymi ze środowiskiem kolarskim w Warce, pragnie zorganizować kolejne już wspólne rozpoczęcie sezonu rowerowego.

Jesteśmy przekonani, że oprócz poprawy naszej sprawności fizycznej rower może posłużyć także wielu innym celom. Ciekawi jesteśmy czy zastanawialiście się kiedyś co dla Was znaczy „być w niebie”, lub którą drogę obrać, aby się tam znaleźć? Czy szukaliście kiedyś środka transportu, który pozwoli Wam dotrzeć do stacji niebo?

Św. Teresa z Lisieux przekona jest, że „aby dojść do nieba, trzeba oderwać się od ziemi” – nie będziemy w szoku, jeśli okaże się, że jesteśmy w stanie dotrzeć tam za pomocą swojego roweru, który przecież nad ziemią nas nieco unosi!

Dla każdego z nas niebo ma prawo oznaczać co innego, być może swoistym niebem dla Ciebie będzie wspólna przejażdżka rowerowa z Twoimi najbliższymi?
Zaryzykuj i wybierz się z nami we wspólną podróż na trasie Warka – Studzianki Pancerne – Warka!

Cel wydarzenia jest prosty: chcemy spotkać ze sobą ludzi mających tę samą pasję i pokazać, że Pan Bóg może być obecny w każdej dziedzinie naszego życia. Podobnie jak przed dwóch laty w połowie trasy przejazdu zatrzymamy się, aby modlić się o błogosławieństwo i bezpieczeństwo na drodze w tym sezonie dla nas wszystkich oraz o dobre wyniki dla Warka Team we wszystkich tegorocznych wyścigach. Na miejscu po Mszy Świętej nie zabraknie czegoś na ząb oraz dobrego czasu dla wszystkich. „Jeśli coś kochamy, nie odczuwamy trudu” mamy nadzieję, że to wspólne 50km będzie trasą pokonaną z miłością!

Aby wziąć udział w rajdzie należy zgłosić się w pierwszej kolejności za pomocą załączonego formularza elektronicznego – ZAPISZ SIĘ TUTAJ 

Zapisy trwają do  6 MAJA 2021r.

Elektroniczne zgłoszenie pomoże nam odpowiednio przygotować się przed startem rajdu oraz podzielić Was na poszczególne kolumny rowerowe. Obowiązkowe jest również papierowe dostarczenie deklaracji uczestnictwa oraz oświadczenia o stanie zdrowia – wszystkie niezbędne dokumenty załączone są na dole czytanego artykułu i przyjmowane będą podczas rejestracji.

Wersje papierowe dokumentu możliwe są również do pobrania w zakrystii w kościele pw. Św. Mikołaja.

Koszt udziału w rajdzie wynosi 10zł.

Więcej informacji pod adresem wareckirajdrowerowy@gmail.com  na FP parafia św. Mikołaja w Warce lub bezpośrednio w parafii.

Prawdopodobnie to najlepsze rozpoczęcie sezonu jakie możesz sobie wyobrazić!
Rejestracja uczestników rajdu rozpocznie się o godzinie 8:00, Planowany start rajdu ok godz. 9:00.

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin_ II Warecki Rajd Rowerowy

DEKLARACJA UCZESTNICTWA + OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA

Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE