Więcej
  Strona głównaSportBieganie700 lat Warki... Nocne bieganie w ramach Grand Prix

  700 lat Warki… Nocne bieganie w ramach Grand Prix

  W ramach 7. Grand Prix Warki 700-lecie, 24 kwietnia odbył się Bieg Nocny. Na emocjonujące spotkanie z ciemnościami w podwareckim lesie zgłosiło się 150 osób, które uczestniczyły w treningu z indywidualnym pomiarem czasu. Organizatorzy postarali się o zabezpieczenie trasy malując korzenie wapnem, znacząc trasę widocznymi strzałkami na ziemi i grodząc taśmami newralgiczne miejsca. Dodatkowo, aby zawodnicy czuli się komfortowo poproszono o wsparcie grupę zaprzyjaźnionych  rowerzystów, którzy prowadzili czołówkę i czuwali nad ostatnimi zawodnikami. W sobotni wieczór pogoda do biegania była idealna  – chłodno, sucho i miejscami ponad sosnami pokazywał się szpieg księżyc, a poproszone o zachowanie spokoju leśne zwierzęta nie wystraszyły nikogo, bo w tę rolę miały się wczuć potwory i straszydła rozwieszone w kilkunastu miejscach na drzewach.

  Zawodnicy w dwudziestoosobowych grupkach, w odstępach dwuminutowych, wypuszczani byli na trasę i obowiązkowo byli zaopatrzeni w latarki czołowe, niektórzy we własne, ale zdecydowana większość w te, z pakietu startowego. Już od pierwszego startu zaczął się tworzyć niesamowity, świecący peleton, który bardzo mocno rozciągnął się na tej leśnej trasie, bo startowali bardzo szybcy zawodnicy. Średniozaawansowani, jak i ci, którzy całkiem niedawno zaczęli treningi i odważnie postanowili zmierzyć się z dystansem prawie 10 kilometrów. Trzeba przyznać, że poziom zawodów był bardzo wysoki, bo czołówka pokonała dystans dużo poniżej 40 minut. Mnóstwo osób uporało się także z granicą 50 minut, a zważywszy na crossowy charakter biegu świadczy to o niezłym wytrenowaniu poszczególnych biegaczy.

  Znakomicie wypadli nasi zawodnicy, którzy byli w czołówkach klasyfikacji wiekowych, a w całej stawce zdecydowanie najszybszy okazał się nasz utalentowany Mateusz Gos, biegnąc według zaleceń trenera na luzie, a mimo to uzyskał rewelacyjny wynik 32:35. Drugi był przyjezdny Mateusz Krajda – także uzyskując fantastyczny czas 34:40. Na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Basiak – 37:30, potwierdzając po raz kolejny jak mocnym jest zawodnikiem. Wśród pań triumfowała Sylwia Sobieszek z czasem 42:52, drugie miejsce ex equo wywalczyły warecczanki: Julia Walczak i Dina Zielińska z czasem 45:00, a trzecie także nasza – Agnieszka Rudnicka 46:36. Wszyscy ci zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Kifato. Zawodnicy plasujący się w pierwszych trójkach swoich kategorii wiekowych otrzymali dyplomy, mniejsze puchary i upominki przygotowane przez Dworek na Długiej.

  Po zawodach uczestnicy mogli częstować się pysznościami wykonanymi przez nasze panie biegaczki   oraz gorącą zupą i napojami. Trzeba przyznać, że stoły były suto zastawione i rzadko widuje się na imprezach biegowych takie bogactwo wyboru. Obfite były także pakiety startowe: pamiątkowy medal, lampka czołowa, przypinka z podobizną Stefana Czarnieckiego, pyszne naturalne soki, słodka bułeczka, zdrowe ciasteczko – to wszystko dzięki naszym partnerom i sponsorom, którym bardzo dziękujemy.

  Specjalne podziękowania kierujemy do leśniczego – Pana Grzegorza Kacprzyka za opiekuńczy nadzór i miłą współpracę.

  KS Start Pułaski

  Wyniki:

  OPEN Mężczyzn

  1. Mateusz Gos
  2. Mateusz Krajda
  3. Piotr Basiak

  OPEN Kobiety

  1. Sylwia Sobieszek
  2. ex aequo Julia Walczak i Diana Zielińska
  3. Agnieszka Rudnicka

  Kategoria K20

  1. Wiktoria Kieturakis
  2. Anna Mich
  3. Karolina Biedrzycka-Marek

  Kategoria M20

  1. Marcin Podczasi
  2. Rafał Kabot
  3. Adrian Kołakowski

  Kategoria K30

  1. Joanna Molak
  2. Angelika Góra
  3. Natalia Grzywacz

  Kategoria M30

  1. Leszek Pytel
  2. Dominik Chojnacki
  3. Grzegorz Sobczyk

  Kategoria K40

  1. Justyna Wójtowicz
  2. Agnieszka Adamowicz
  3. Agnieszka Rogolińska

  Kategoria M40

  1. Marcin Bielski
  2. Włodzimierz Kozłowski
  3. Radosław Dodek Regulski

  Kategoria K50

  1. Edyta Gregorek
  2. Elżbieta Jaszczuk
  3. Mariola Gabler

  Kategoria M50

  1. Piotr Tulo
  2. Jacek Winiarczyk
  3. Wojciech Alberski

  Kategoria K60

  1. Marta Mikołajczyk

  Kategoria M60

  1. Ryszard Wolszczak
  2. Jan Sitnik
  3. Christo Wasiliew

  Podziękowania kierujemy do: Urzędu Miejskiego w Warce, Centrum Sportu i Rekreacji, KIFATO, Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, PHU Elektryk, Multi-Smak, VALDI Katalizatory, Kociołek, DietElla, Market Budowlany MULTIKA, Bank Spółdzielczy w Warce, TOMI, Spiżarnia, Plastusiowo.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE