Więcej

    Będą śpiewać Osiecką

    Komunikat dla finalistów konkursu WARKA MUSIC SHOW 3

    Każdy z 22 finalistów konkursu podczas finału, który zaplanowany jest na 30 sierpnia (początek ok. godz. 16-17) musi wykonać 2 utwory. Jeden, dowolny wybrany przez siebie (nie może być to jednak utwór wykonywany w eliminacjach) i drugi utwór, którego autorem tekstu jest Agnieszka Osiecka. Uczestnicy konkursu z najmłodszej kategorii wiekowej mogą skorzystać z możliwości wyboru innego utworu – wykonywanego przez Majkę Jeżowską.

    Przykładowa lista piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej znajduje się na stronie – http://www.tekstowo.pl/piosenki_artysty,agnieszka_osiecka.html lub http://pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_Osiecka

    Ze względu na atrakcyjność konkursu utwory Agnieszki Osieckiej (w najmłodszej grupie wiekowej również i Majki Jeżowskiej) nie powinny się powtarzać dlatego też każdy finalista powinien po wyborze piosenki zgłosić ją organizatorowi konkursu (dworek@dworek.warka.pl i równolegle na drugi mail konkurs@dworek.warka.pl lub telefonicznie +48 6672270) w celu sprawdzenia czy ktoś z finalistów nie zgłosił jej wcześniej i zatwierdzenia utworu. Każda późniejsza zmiana repertuaru musi być zgłoszona do organizatora.

    Agnieszka Osiecka (ur. 9 października 1936 w Warszawie, zm. 7 marca 1997 tamże) – polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyser teatralny i telewizyjny, dziennikarka.
    Agnieszka Osiecka studiowała w latach 1952–1956 na Wydziale Dziennikarskim Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1957–1962 na Wydziale Reżyserii Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi[3]. W latach 1954–1972 związana była ze Studenckim Teatrem Satyryków; była członkiem rady artystycznej tego teatru i tam także debiutowała jako autorka tekstów piosenek; napisała ich dla tej sceny 166.
    W latach 1954-1957 publikowała swoje teksty, eseje i reportaże w „Głosie Wybrzeża”, „Nowej Kulturze”, „Sztandarze Młodych” i „Po Prostu”. Później pisała również w „Literaturze”, „Kulturze” i „Polsce”. Była członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
    Przez 7 lat prowadziła w Polskim Radiu Radiowe Studio Piosenki, które wydało ponad 500 piosenek i pozwoliło na wypromowanie wielu wielkich gwiazd polskiej estrady.
    W latach 1994–1996 współpracowała z Teatrem Atelier w Sopocie, dla którego napisała swoje ostatnie sztuki i songi uznane przez krytykę za najdoskonalsze w jej artystycznym dorobku. Od 1997 jest patronką tego teatru. Co roku odbywają się w nim półfinałowe koncerty konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej pod nazwą Pamiętajmy o Osieckiej. Prócz tego jej imieniem nazwano studio Programu III Polskiego Radia, gdzie odbywają się prestiżowe koncerty polskich i zagranicznych gwiazd.
    Zmarła 7 marca 1997 w wyniku choroby nowotworowej (rak jelita grubego), została pochowana na warszawskich Powązkach – kwatera wpr 284b. Dorobkiem Agnieszki Osieckiej zajmuje się założona przez córkę poetki Agatę Passent Fundacja Okularnicy. Obecnie wydaje 14-tomowy Wielki śpiewnik Agnieszki Osieckiej. W 1997 na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Magda Umer przedstawiła wyreżyserowany przez siebie koncert-spektakl Zielono mi, składający się z piosenek Agnieszki Osieckiej, w którym wystąpiła plejada gwiazd polskiej estrady muzycznej.

    Dworek na Długiej
    Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
    Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

    NAJPOPULARNIEJSZE