Więcej
  Strona głównaInstytucjeSukces uczniów CKZiU w Nowej Wsi!

  Sukces uczniów CKZiU w Nowej Wsi!

  W dniu 23 kwietnia uczniowie CKZiU w Nowej Wsi wzięli udział w eliminacjach okręgowych XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w okręgu warszawskim. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów w dwóch blokach tematycznych. Do eliminacji okręgowych w bloku architektura krajobrazu przystąpiły Julita  Krawczak i Klaudia Bińkiewicz, w bloku ogrodnictwo Adam Kwiatkowski.

  W zawodach okręgowych każdy z uczestników odpowiadał na 60 pytań testowych, w tym 45 pytań specjalistycznych oraz 15 z ekonomii i organizacji dotyczących danego bloku tematycznego.  Etap praktyczny eliminacji polegał na wykonaniu trzech zadań zawodowych. Konkurencja praktyczna w bloku architektura krajobrazu wymagała od uczestników sprawnego wykonywania rysunków perspektywicznych, znajomości roślin ozdobnych oraz umiejętności kosztorysowania.  W bloku ogrodnictwo uczestnicy musieli wykazać się znajomością roślin warzywnych i ozdobnych oraz wiedzą na temat różnych odmian truskawek. Mimo, że konkurencje nie należały do łatwych, nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki. Uczennica klasy III technikum architektury krajobrazu, Julita Krawczak zwyciężyła eliminacje okręgowe (I miejsce) w bloku architektura krajobrazu i zakwalifikowała się do etapu centralnego olimpiady. Do etapu centralnego olimpiady w bloku ogrodnictwo jako laureat etapu okręgowego zakwalifikował się również uczeń kl. III technikum ogrodniczego Adam Kwiatkowski. Bardzo dobry wynik uzyskała również Klaudia Bińkiewicz, uczennicy kl. IV technikum architektury krajobrazu, która także reprezentowała CKZiU w Nowej Wsi. Zwycięzcy eliminacji okręgowych mają szanse walki o indeksy wyższych uczelni w etapie centralnym olimpiady, który odbędzie się już w krótce.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów….

  CKZiU Nowa Wieś

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE