-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeWarsztaty sportowo-psychoedukacyjne w Konarach

  Warsztaty sportowo-psychoedukacyjne w Konarach

  Już pod koniec kwietnia docierały do nas informacje o tym, że epidemia jest w odwrocie i mamy szansę na powrót do szkolnych ławek. Dlatego też dyrekcja szkoły w Konarach w trosce o uczniów nawiązała kontakt z trenerami Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz psychologami z Instytutu Słuchu i Mowy w Kajetanach. Wynikiem tego były zajęcia dla wszystkich klas zorganizowane na boisku szkolnym. Większość uczniów przyjęła je z entuzjazmem.

  Warsztaty były połączeniem zajęć sportowych i psychologicznych. Przyjęta formuła warsztatów, których przewodnią częścią są lubiane przez dzieci ćwiczenia ruchowe, pozwoliła na nawiązanie z nimi szybkiego i dobrego kontaktu. Dzieci potrzebują  aktywności, ruchu, działania, budowania relacji jak również poczucia bezpieczeństwa. Specjalnie przygotowane i w odpowiedni sposób prowadzone ćwiczenia z elementami treningu mentalnego, zwłaszcza po długim czasie izolacji dzieci w czasie pandemii dają dużo lepsze efekty niż stresująca typowa wizyta u psychologa.

  Warsztaty były prowadzone przez trenera i psychologa. Wszystkie ćwiczenia i zadania zostały dostosowane do każdej z grup wiekowych i miały na celu zaktywizowanie dzieci, zmniejszenie lęku, obaw przed powrotem do szkoły oraz zadbanie o  emocje w tym trudnym dla nich czasie. Obecni w czasie zajęć wychowawcy wszystkich klas ze spokojem patrzą w przyszłość. Młodzież szkolną z Konar bardzo ucieszył widok kolegów i koleżanek. Cieszyli się również ze spotkań z wychowawcami. Niektórzy twierdzą, że tęsknili za zapachem szkoły i gwarem na korytarzu. Szkoła w Konarach przyłączyła się również do ogólnopolskiej kampanii Uniwersytetu Jagielońskiego  „Tydzień ulgi” polegającej na podarowaniu uczniom tygodnia bez sprawdzianów i prac domowych. Wszystko po to, by uczniowie ponownie bezstresowo przestąpili progi szkoły.

  PSP w Konarach

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE