Więcej
  Strona głównaSportWareckie podium na Top Market Cup!

  Wareckie podium na Top Market Cup!

  Hobbyści siatkówki plażowej i piłki nożnej pochodzący z Warki zdominowali amatorski turniej – Top Market Cup rozgrywany w Sułkowicach.

  Impreza organizowana przez gminę Chynów i Jarosława Jędrzejczaka reprezentującego sieć sklepów Top Market, odbyła się 27 lipca na chynowskich boiskach.  Założeniem turnieju było popularyzowanie aktywnego wypoczynku i sportu w regionie. W tym celu organizatorzy turnieju postanowili zapewnić nie tylko uczestnikom rozgrywek, lecz także kibicom rzeszę atrakcji. Największą popularnością cieszyły się miniturnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Bogate zaplecze zawodników, którzy wyrazili chęć udziału w rozgrywkach zapewniło kibicom emocje na najwyższym poziomie.

  W siatkarskiej odsłonie turnieju Top Market Cup amatorzy plażowej piłki siatkowej mogli rywalizować w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn oraz w mixach, czyli parach mieszanych. Jedyną parą żeńską reprezentującą gminę Warka na chynowskim turnieju był duet Magda Koc i Paulina Romanowska. Miłośniczki siatkówki plażowej swój udział w turnieju zakończyły na 17. lokacie. W nieco szerszym składzie niż było to przypadku rywalizacji kobiet wystartowały pary mieszane, w skład których w większości wchodzili uczniowie Publicznego Gimnazjum imienia Stanisława Marciniaka w Warce, którzy za sprawą Mirosława Malca stawiają swoje pierwsze kroki w profesjonalnych rozgrywkach siatkówki plażowej. Na piaszczystych boiskach Chynowa zaprezentowały się trzy duety mieszane, które zajęły następujące lokaty:
  – Weronika Brzóz i Radosław Gawroński 13. miejsce
  – Anna Pawłowska i Damian Strzałkowski 17. miejsce
  – Aleksandra Bato i Szymon Kaszewiak 9. miejsce
  O ile występ par mieszanych i żeńskich uwypuklił potencjał tkwiący w wareckiej siatkówce, o tyle gra mężczyzn pochodzących z gminy Warka była istnym potwierdzeniem olbrzymich możliwości nadpilickich siatkarzy. Lokalne barwy w tej odsłonie miniturnieju reprezentowało siedem duetów. Najsłabiej z wareckiej stawki spisała się para Maciej Kaszewiak oraz Igor Grzegorek. Uplasowali się oni na 7. miejscu. Tuż przed tym duetem sklasyfikowana została kolejna siatkarska para z Warki. Karol Malec grający wraz z Piotrem Milczarkiem wywalczyli 6. lokatę. Obie te pary rywalizację o podium zawodów miały na wyciągnięcie ręki, jednak  niepowodzenia i pech w decydujących fazach setów spowodowały, że dla tych duetów finał oddalił się niepowracalnie.  Niedosyt spowodowany brakiem miejsca w finale rozgrywek szybko został zniwelowany przez kolejnych hobbystów siatkówki plażowej. Rewelacyjna gra warczan zrodziła rzadkie w naszym regionie zjawisko. Na podium siatkarskiej odsłony turnieju Top Market Cup stanęły trzy pary z Warki, tworząc tym samym wareckie podium chynowskiej rywalizacji.

  1. Przemysław Kiljański i Tomasz Gniewosz
  2. Adam Sobolewski i Tomasz Rączka
  3. Andrzej i Paweł Kwiecińscy

  Supremację wareckiej siatkówki na turnieju Top Market przypieczętowała nagroda dla najlepszego zawodnika rozgrywek, która także padła łupem reprezentantów barw Warki. Powędrowała ona w ręce Pawła Kwiecińskiego, który wraz ze swoim bratem stanął na najniższym stopniu podium. Wysoki poziom siatkówki na Top Market Cup nie byłby możliwy, gdyby nie obecność w stawce rozgrywek zawodników, którzy mają za sobą przygodę z profesjonalnymi rozgrywkami w tejże dyscyplinie bądź stawiają w niej swoje pierwsze kroki.

  Piłkarska odsłona Top Market Cup nie odbiegała sportowym poziomem od tej siatkarskiej.  Chęć rywalizacji w rozgrywkach piłki nożnej zadeklarowało 20 zespołów z okolic Chynowa. Wśród nich byli także reprezentanci Warki.  Faza grupowa rozgrywek potwierdziła fakt głoszony przez komentatorów od samego początku – faworytem turnieju jest zespół Browar Warka. Jednak tytuł faworyta nie jest bezpośrednią przepustką do finału o czym przekonała się drużyna browaru. Nie dość, że faworyci futbolowej odsłony Top Market Cup w półfinale trafili na wymagających rywali, to jeszcze byli to rywale także reprezentujący Warkę. Drużyna Prima Warka stoczyła z piłkarzami Browaru Warka bratobójczy pojedynek, w którym na szali leżała możliwość gry w meczu finałowym. Ten półfinał zakończył się zwycięstwem faworytów rozgrywek, czyli drużyny Browaru Warka. W spotkaniu finałowym na piłkarzy browaru czekała drużyna FC Jasieniec, z kolei zespół Prima Warka o najniższy stopień podium zmierzył się z reprezentantami Drwalewa. Wyrównana rywalizacja, którą charakteryzował się mecz o 3. miejsce w Top Market Cup spowodowała, że gdy sędzia meczu odgwizdał koniec spotkania na koncie obu drużyn widniał identyczny rezultat – Prima Warka 2 : 2 FC Drwalew. Zwycięzcę meczu o 3. miejsce miała wyłonić seria rzutów karnych. W wykonywaniu jedenastek lepiej zaprezentowali się piłkarze drużyny Prima Warka i to oni stanęli na najniższym stopniu podium piłkarskiej odsłony chynowskiego turnieju.
  Futbolowa dramaturgia z meczu o 3. miejsce przeniosła się na spotkanie finałowe. Faworyci turnieju, czyli zespół Browaru Warka napotkali godnych przeciwników. Drużyna FC Jasieniec od początku pokazywała, że to ona pragnie zdobyć pierwsze miejsce. Taka zaciętość doprowadziło do remisu 2 : 2 i serii rzutów karnych. W tych więcej zimnej krwi zachowali piłkarze Browaru Warka, którzy zwyciężyli futbolową odsłonę Top Market Cup.

  1. Browar Warka
  2. FC Jasieniec
  3. Prima Warka

  Podobnie jak to miało miejsce w siatkarskiej rywalizacji stemplem potwierdzającym atest dominacji piłkarzy z Warki była nagroda dla najlepszego zawodnika rozgrywek. Laur ten otrzymał reprezentant zwycięskiego Browaru Warka – Przemysław Grzywacz.

   informacja: Mirosław Malec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE