Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRNiezwykłe widowisko w CeSiR

  Niezwykłe widowisko w CeSiR

  15 maja 2021 r. w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Puchar Arum AZS w jeździe figurowej na rolkach i wrotkach pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

  Do Warki przyjechało 85 zawodników z całej Polski – członkowie 9 polskich klubów zrzeszonych w PZSW oraz zawodnicy niestowarzyszeni. Zawody były największymi do tej pory krajowymi zmaganiami rozegranymi w tej dyscyplinie. Były również kwalifikacją do Mistrzostw Polski w jeździe figurowej na rolkach, które odbędą się w tym roku po raz pierwszy.

  Organizatorami zawodów były dwa warszawskie kluby – najstarszy klub w Polsce propagujący rolkarstwo figurowe – sekcja jazdy figurowej Akademickiego Związku Sportowego oraz młodziutki, działający zaledwie od roku klub Arum, który stanowi uzupełnienie AZSu. Dla klubów tych był to debiut w organizacji tak dużej imprezy. Kluby stanęły na wysokości zadania – zawody odbyły się bez komplikacji, w świetnej atmosferze, a hala CeSiR okazała się rewelacyjnym obiektem do organizacji tego typu imprez goszcząc ciepło wszystkich zawodników, trenerów i sędziów.

  W tym roku impreza odbyła się w ścisłym reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności, transmitowana jedynie podczas live streamu w serwisie YouTube. Jednak jazda figurowa na rolkach i wrotkach to dyscypliny artystyczne, będące alternatywą dla łyżwiarstwa figurowego i w ostatnich latach dynamicznie rozwijające się w Polsce. Jeśli przyszłoroczna sytuacja epidemiczna pozwoli, warto zasiąść na trybunach i obejrzeć występy oraz wziąć udział w dodatkowych atrakcjach zaplanowanych dla publiczności.

  W roku 2022 planowana jest kolejna edycja zawodów. Mamy nadzieję, że rolki i wrotki zagoszczą w Warce cyklicznie. A już w dniach 11-18 lipca 2021 kluby Arum AZS zagoszczą również w Warce podczas obozu z udziałem włoskiej trenerki Sereny Sparty.

  CeSiR Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE