Więcej
  Strona głównaBlogiWyrusz na kolejną wędrówkę wareckim grodem! Tym razem o tradycjach piwowarskich!

  Wyrusz na kolejną wędrówkę wareckim grodem! Tym razem o tradycjach piwowarskich!

  Z okazji jubileuszu 700-lecia Warki Oddział PTTK im. W. Krawczyka w Warce wspólnie z Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego organizuje w najbliższych 4 miesiącach cykl pięciu niedzielnych spacerów historycznych z przewodnikiem.

  Pierwsze spotkanie odbyło się 20 czerwca. Aby zobaczyć relację – kliknij tutaj.

  Kolejne spotkanie w ramach cyklu spacerów historycznych odbędzie się 11 lipca. Wędrówka będzie dotyczyła tradycji piwowarskich w Warce. Rozpocznie się na wareckim rynku o godz. 18:00 a zakończy ok. 19:00 w Parku w Winiarach. Uwaga! Ze względu na konieczność przygotowania odpowiedniej ilości gadżetów i artykułów spożywczych prosimy osoby zainteresowane o zapisanie się mailowo dworek@dworek.warka.pl lub telefonicznie +48 6672270 do 8 lipca (czwartek) do godz. 12:00!

  Podczas każdego spaceru przewidziane są specjalne niespodzianki, w tym: pamiątkowe monety z wareckimi bohaterami, magnesy, upominki 700-lecia, poczęstunek na finał. Wszyscy uczestnicy spacerów otrzymują specjalną książeczkę w której zbierają naklejki i dzięki temu podczas ostatniego spotkania otrzymają dodatkowe nagrody.

  Zachęcamy żeby od razu zaplanować sobie cały cykl spacerów. Kolejne spotkania:

  • 25 lipca – Śladami podań i legend
  • 22 sierpnia – Śladami 7 wareckich kościołów
  • 19 września – Piotr Wysocki i Noc Listopadowa

  Projekt „Wędrówki 700-letnim grodem” realizowany jest przez PTTK Oddział im. W. Krawczyka w Warce dzięki dotacji Programu „Działaj Lokalnie”. Partnerami projektu są: Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Browarka, Grupa Żywiec Browar w Warce, Nasza Tłocznia oraz KGW Babeczki z Rodzynkami z Magierowej Woli. Program “Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu grójeckiego za realizację programu odpowiada Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie. Dotacja mogła być przyznana dzięki wsparciu finansowemu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego, firmy TRANS-MED Dariusz Witkowski, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. oraz mieszkańców przekazujących 1% podatku.

  PTTK Warka

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE