Więcej
  Strona głównaInstytucjeJabłko na Widelcu – Sok jabłkowy prosto z Naszej Tłoczni

  Jabłko na Widelcu – Sok jabłkowy prosto z Naszej Tłoczni

  Certyfikat „Jabłko na Widelcu” przyznawany dla dań i produktów podkreślających wyjątkowy smak i związek z regionem posiadają nie tylko dania typowo kulinarne.

  Koordynatorzy konkursu postanowili zaprosić do udziału także lokalnych producentów, tworząc dodatkową kategorię „Gościniec z podróży”. – Naszą intencją było zaprezentowanie produktów, które turysta może zabrać ze sobą, by dłużej cieszyć się wyjątkowymi smakami pochodzącymi z Największego Sadu Europy – mówi Marzena Pawłowska, koordynator Szlaku Jabłkowego.

  Jednym z produktów z powyższej kategorii jest Sok jabłkowy z Naszej Tłoczni.

  – Jabłko – symbol naszego regionu jest jednocześnie jednym z najzdrowszych owoców świata. Zbierane od pokoleń owoce z naszego gospodarstwa przerabiamy na jeden z flagowych produktów Naszej Tłoczni – sok jabłkowy – mówi właściciel, Artur Pietrzycki.

  W czym tkwi tajemnica sukcesu? Przede wszystkim nie należy oszczędzać na jakości. Soki z Naszej Tłoczni produkowane są wyłącznie ze świeżych jabłek, zrywanych prosto z drzewa, a nie z ziemi. Następnie owoce są myte, rozdrabniane i tłoczone na zimno. Aby zachować ich smak na dłużej, poddawane są delikatnej pasteryzacji w kontrolowanej temperaturze 78°C, następnie nalewane do wygodnych butelek i innych opakowań. Taka technologia pozwala zachować wszystkie witaminy i wartości odżywcze owoców i warzyw.

  – Proces produkcji w Naszej Tłoczni jest idealny w swojej prostocie. Udowadniamy, że można wytłoczyć pyszny i zdrowy sok tylko z tego, co dała nam natura. Powracający, zadowoleni klienci, których grono stale się powiększa są dla nas najlepszą nagrodą. Pokazujemy odwiedzającym Naszą Tłocznię, jak krótka jest droga od jabłka do soku – bez ukrywania i bez dodatków – dodaje Artur Pietrzycki.

  Certyfikowany Sok jabłkowy z Naszej Tłoczni można nabyć bezpośrednio u producenta – w Konarach, poprzez ich stronę www.naszatlocznia.pl – bądź w sklepie ze zdrową i regionalną żywnością „Spiżarnia” w Warce.

  Lista wszystkich certyfikowanych dań „Jabłko na Widelcu” znajduje się na stronie internetowej Szlaku Jabłkowego: www.szlakjablkowy.eu

  Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE