TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaBlogiKonferencja naukowa „VII wieków Warki”!

Konferencja naukowa „VII wieków Warki”!

Już można zgłaszać chęć udziału w konferencji „VII wieków Warki”. Wydarzenie, które wpisuje się w jubileusz nadpilickiego grodu, jest kierowane do przedstawicieli różnych dyscyplin historycznych.

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wraz z Wydziałem Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy współpracy z Archiwum Głównym Akt Dawnych i Samorządem Warki organizują konferencję naukową poświęconą jednemu z najstarszych mazowieckich miast. W sposób szczególny jest ona kierowana do naukowców, którzy specjalizują się w historii, archeologii i historii sztuki. Mamy nadzieję, że chęć uczestnictwa w tym naukowym przedsięwzięciu wyrażą również przedstawiciele nauk historycznych oraz miłośnicy przeszłości Warki z terenu ziemi wareckiej. Będzie to przecież doskonała okazja do rzucenia większego światła na pasjonującą historię miasta.

Konferencja z pewnością wniesie znaczny wkład w kształtowanie świadomości historycznej mieszkańców Warki. Liczymy, że przybliży kolejne, mniej znane obszary na mapie wareckich dziejów. Jest przecież jeszcze wiele do odkrycia!

Konferencja odbędzie się w dn. 19-20 listopada br. w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce. Choć do wydarzenia jest jeszcze trochę czasu to już dziś warto pomyśleć o uczestnictwie w nim ponieważ termin zgłoszeń referentów do udziału w konferencji mija 31 sierpnia br.

Zaproszenie do udziału w konferencji, wraz ze stosownymi załącznikami (w tym formularz zgłoszenia udziału), znajduje się na stronie internetowej: https://muzeumpulaski.pl/konferencjaviiwiekowwarki Znaleźć w nim można szczegółowe informacje dotyczące organizacji wydarzenia i oczekiwań kierowanych do jej prelegentów.

Organizatorzy konferencji: Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Partnerzy konferencji: Archiwum Główne Akt Dawnych, Samorząd Warki

Patronat Honorowy: Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych, Starosta Grójecki, Burmistrz Warki

Patronat medialny: TVP Historia, Radio Plus Radom

 

Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE