Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWarczanin w finale festiwalu „W drodze...”

  Warczanin w finale festiwalu „W drodze…”

  Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Filmu „W drodze…” odbywającego się 2 i 3 sierpnia w Starachowicach warecki Dom Kultury „Dworek na Długiej” reprezentował warczanin Dariusz Rączka (solo).

  Pierwszego dnia festiwalu w Starachowickim Centrum Kultury w konkursie piosenki wystąpiło ponad 20 uczestników. Jury w składzie: Jerzy Filar, Stanisław Szczyciński, Tomasz Kordeusz, Paweł Kołodziejski oraz Mirosław Fundowicz zwracało szczególną uwagę na twórczość autorską, związaną z poszukiwaniem ludzkich emocji i szeroko rozumianą wędrówką, bo przecież – jak pisał Stachura – „wędrówką jedną życie jest człowieka”.

  Do finału zostało zaproszonych kilku wykonawców, w tym Dariusz Rączka. Jury nie zdradziło dokładnego werdyktu, ponieważ wieczorem tego samego dnia, podczas spotkania klubowego, jurorzy zorganizowali „dzikie przesłuchania” dla każdego, kto miał ochotę pograć i pośpiewać. Nazajutrz przed południem odbyły się warsztaty wokalne i z zachowania się na scenie prowadzone przez Jerzego Filara, podczas których m. in. wybrano piosenki do wieczornego wielkiego finału, który miał miejsce w Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” im. Jana Pazdura w Starachowicach.

  Laureatami zostali: I nagroda „Złoty Piecyk”: Nie Jest Źle (Iłża), II Nagroda „Srebrny Piecyk – Formacja Opowieści Kameralnych (Kielce), III Nagroda – Sebastian Dudzik (Dąbrowa Górnicza). Jedno z wyróżnień trafiło do Dariusza Rączki, który niesamowicie wzruszony powiedział nam, że cieszy się ogromnie, tym bardziej, że nie często mu się zdarza występować solo (zwykle towarzyszą mu muzycy z jego zespołu FANTASMAGORIA) – ostatnio 11 miesięcy temu wystąpił solo w konkursie (a był to przecież WMS 2). W finale festiwalu „W drodze…” Darek miał ogromną przyjemność wystąpić z profesjonalnym zespołem, którego większość stanowił obecny skład zespołu NASZA BASIA KOCHANA towarzyszącego na co dzień Jerzemu Filarowi oraz, poznany na festiwalu, znakomity gitarzysta Jan Górski z Legionowa. Dodatkowo, podczas bisów gwiazdy wieczoru nasz artysta i inni finaliści zaśpiewali dwie piosenki z wyżej wymienionym Jerzym Filarem.

  GRATULUJEMY!

  Raczka Darek 03

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE