Więcej
  Strona głównaSportJustyna Kozdryk zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy!

  Justyna Kozdryk zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy!

  Justyna Kozdryk podczas trwających w Bratysławie Mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc osób pełnosprawnych wywalczyła złoty medal.

  Podopieczna trenera Mirosława Malca na mistrzostwach rozgrywanych w stolicy Słowacji wystartowała w swojej kategorii wagowej, czyli do 47 kilogramów. Czempionat Starego Kontynentu dla Justyny Kozdryk rozpoczął się pechowym akcentem. Polka na jednym z treningów uszkodziła swoją koszulę, w której regularnie startuje. Na szczęście perturbacje techniczne nie wpłynęły negatywnie na występ zawodniczki.
  Podczas rywalizacji kobiet startujących w kategorii wagowej do  47 kg Justyna Kozdryk zaliczyła wszystkie trzy próby. W pierwszym podejściu wycisnęła sztangę ważącą 110 kilogramów. Drugie podejście także nie stanowiło problemu dla multimedalistki. Ciężar 115 kg został wyciśnięty wzorcowo. Trzecie podejście Justyny Kozdryk do ławeczki z ciężarem okazało się istnym nokautem na rywalkach. Mieszkanka Grójca w tej próbie wycisnęła sztangę ważącą 120 kilogramów i zapewniła sobie tytuł Mistrzyni Europy.
  Laur wywalczony przez Justynę Kozdryk na czempionacie Starego Kontynentu rozgrywanym na Słowacji jest już drugim ważkim sportowym trofeum wywalczonym przez sportsmenkę w tym roku. W maju Justyna Kozdryk wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych w wyciskaniu sztangi leżąc rozgrywanych w rosyjskim Alexinie. Teraz powtórzyła ten sukces, z tą różnicą, że startowała wśród pełnosprawnych zawodników. Dlatego też złoto Justyny Kozdryk  zdobyte na czempionacie osób pełnosprawnych należy oklaskiwać ze zdwojoną siłą.

  Radości z sukcesu swojej podopiecznej nie krył Mirosław Malec. Trener aktualnej Mistrzyni Europy następująco skomentował owy sukces:

  Do mistrzostw przystąpiliśmy niemalże z marszu. Justyna ostatnio trenuje nieco lżej. Po spokojnym treningu osiągnięcie tak wielkiego sukcesu jest naprawdę ogromnym wyczynem. Cieszymy się ogromie z tego startu. Mamy drugi medal w tym roku i to drugie złoto. Justyna po raz kolejny już udowodniła, że jest świetnym sportowcem, który ciągle chce wygrywać i może to robić.
  Teraz przed nami okres przygotowawczy do mistrzostw świata, które odbędą się już w przyszłym roku. Liczę, że ta medalowa passa Justyny będzie trwała, do czego dołożymy wszelkich starań.

  Medal Justyny Kozdryk jest pewnego rodzaju zapowiedzią jesiennego sezonu sportów siłowych. Już niedługo na arenę zmagań powrócą juniorzy trenera Mirosława Malca, którzy wzorcem sportsmenki z Grójca konsekwentnie zmierzają ku swoim marzeniom. Być może za jakiś czas doczekamy się następców aktualnej Mistrzyni Starego Kontynentu, którzy także ze sztangą ruszą zawojować świat. Za taką przyszłość należy trzymać kciuki i w nią wierzyć. A z takiej teraźniejszości jaką kreśli nam Justyna Kozdryk trzeba się niezwykle cieszyć i liczyć, iż będzie ona trwała jak najdłużej.

  informacja: trener Mirosław Malec

  8

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE