16.4 C
Warka
czwartek, 6 października, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRVI Memoriał Strzelecki im. płk. Dariusza Kossakowskiego na 700-lecie Warki

  VI Memoriał Strzelecki im. płk. Dariusza Kossakowskiego na 700-lecie Warki

   

  W sobotę 19 czerwca, na strzelnicy w Warce rozegrano zawody strzeleckie poświęcone pamięci Honorowego Obywatela Warki i Modliborzyc, Zasłużonego dla Powiatu Grójeckiego, wieloletniego Prezesa Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju im. Piotra Wysockiego – płk. Dariusza Kossakowskiego. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Warki Dariusza Gizki a dodatkowo w tym roku wpisała się w obchody 700-lecia miasta.

  Do sportowej rywalizacji przystąpiło ok. 50 osób, zarówno strzelców z licencją zawodniczą jak i amatorów, miłośników tej dyscypliny sportu. Zawodnicy mogli strzelać w trzech konkurencjach. W strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu (P 83 kal. 9 mm): 1 miejsce – Sielski Rafał (92 pkt.), 2 miejsce – Ostrowski Piotr (87 pkt.), 3 miejsce – Wysmoliński Krystian (87 pkt.). W konkurencji karabin centralnego zapłonu (karabin JACK na bazie KBK AK kal.7,62): 1 miejsce – Dulny Jan (94 pkt.), 2 miejsce – Przybylski Grzegorz (90 pkt.), 3 miejsce – Ostrowski Piotr (89 pkt.). W dwuboju strzeleckim zwyciężył Ostrowski Piotr, drugi był Sielski Rafał a trzeci Siekut Mariusz. Dla zawodników posiadających licencję strzelecką było strzelanie z broni gładkolufowej do celów metalowych.

  Jak co roku w imprezie uczestniczyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Klubem Żołnierzy Rezerwy w Warce organizacji i stowarzyszeń – Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Nałęczowie z prezesem mjr. rez. Stanisławem Olszewskim, Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Grójcu z płk. rez. Stanisławem Glińskim oraz Koło tej organizacji w Warce z Janem Rybarczykiem. Byli również przedstawiciele Stowarzyszenia Tradycji Ludowego Wojska Polskiego w Grójcu. Najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali statuetkami strzeleckimi a w klasyfikacji generalnej pucharami. Aktu wręczenia trofeów dokonał w imieniu Burmistrza Warki dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Marian Górski.

  Uczestnicy memoriału mieli okazję zobaczyć ciekawą ekspozycję tarcz strzeleckich myśliwskich i kurkowych z kolekcji państwa Marzeny, Andrzeja i Jarosława Marczaków z Białobrzegów.

  Finansowe i materiałowe wsparcie imprezy organizatorzy otrzymali od Burmistrza Warki, dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Burmistrza Modliborzyc (rodzinna miejscowość płk. D. Kossakowskiego) – zakup pucharów i statuetek oraz dyplomów a także od dyrektora Biura Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju – dostarczenie pistoletów P 83. Obsługę zawodów stanowili członkowie KŻR LOK w Warce posiadający kwalifikacje sędziowskie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

  Organizatorzy

   

  Avatar photo
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE