Więcej
  Strona głównaOrganizacjeStowarzyszenie W.A.R.K.A.Owocobranie 10 lat temu – W.A.R.K.A. cz.14

  Owocobranie 10 lat temu – W.A.R.K.A. cz.14

  10 lat temu powstała W.A.R.K.A. czyli stowarzyszenie Wizja, Aktywność, Rozrywka, Kultura, Alternatywa. Ta rocznica jest okazją do przypomnienia licznych inicjatyw podejmowanych przez młodych i chcących aktywnie zmieniać Warkę ludzi.

  W listopadzie 10 lat temu stowarzyszenie było już po licznych inicjatywach – pomoc przy 10-leciu Wareckiej Ligi Halowej, organizacja imprezy tanecznej z okazji Dnia Kobiet, czterech Wareckich Maratonów Filmowych, „Wielkiej Sportowej Majówki” na wareckim rynku, wystawy fotograficznej w „starej kotłowni” pt. „Góry Sowie odsłaniają swoje tajemnice”, wykładu o „Ogrodach i ogródkach”, organizacja Muzycznej Sceny w Ogródku „Piwowarka” i uruchomienie pierwszego wareckiego portalu informacyjnego.

  Kolejną inicjatywą w którą stowarzyszenie włączyło się, co prawda nieznacznie było „Owocobranie” organizowane 15 listopada 2003 roku na terenie hali CeSiR i w jej najbliższym otoczeniu. W.A.R.K.A. ograniczyła się do działań związanych z promocją nowej strony internetowej – najszybszego serwisu informacji lokalnej. Kilka dni przed imprezą nad jedną z głównych ulic Warki pojawił się baner z adresem strony. Przygotowane zostały ulotki, foldery i dwie prezentacje multimedialne: sprawozdanie z dotychczasowej działalności oraz pokaz możliwości nowej strony internetowej. Na stoisku stowarzyszenia wszyscy chętni mogli zapoznać się z działaniem strony www na żywo dzięki ogólnodostępnemu komputerowi. W tle, na dużym ekranie można było z multimedialnej prezentacji poznac działalność jeszcze młodej ale prężnej organizacji. Oprócz tego można było obejrzeć ponad 300 zdjęć z naszych imprez. Specjalną atrakcją były jabłka z logo stowarzyszenia.

  Kluczowym elementem udziału stowarzyszenia w „Owocobraniu 2003” była 10-miniutowa prezentacja na dużej sali. Dzięki projekcji multimedialnej członkowie organizacji w nowoczesny sposób przedstawili nowy warecki portal szerokiej publiczności. Efekty były natychmiastowe – odwiedziny strony znacznie wzrosły po 15 listopada 2003 roku.

  „Owocobranie” 10 lat temu to oczywiście w głównej mierze święto sadownicze – wystawy, prelekcje, turniej wiedzy sadowniczej. Nie zabrakło jednak części rozrywkowej – były występy dzieci i młodzieży, występ zespołu tanecznego ARTIS a na zakończenie… koncert zespołu „Żuki”.

  Info W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE