Więcej
  Strona głównaInstytucjeSzczepienia przeciwko COVID-19 z Przychodni Zdrowia

  Szczepienia przeciwko COVID-19 z Przychodni Zdrowia

  Szczepienia przeciwko COVID-19 to największa szansa na pokonanie pandemii koronawirusa i powrót do normalności, dlatego też Przychodnia Zdrowia w Warce włączyła się w akcję masowych szczepień od stycznia 2021 r.

  W dniu 25 stycznia 2021 r. w SPZOZ w Warce zaszczepiono pierwszych pacjentów przeciw COVID-19. W pierwszej grupie zaszczepionych osób znaleźli się pacjenci powyżej 80 r.ż. Z uwagi na wiek i stan zdrowia pacjentów, dołożyliśmy wszelkich starań, aby zorganizować proces szczepienia w sposób sprawny i jak najmniej obciążający naszych seniorów. W tamtym czasie każda placówka w Polsce mogła zaszczepić jedynie 30 pacjentów tygodniowo.

  Na szczęście wraz ze zwiększoną dostępnością szczepionek na polskim rynku, szczepieniami obejmowano co raz większe grupy populacyjne, dzięki czemu mogliśmy sukcesywnie zwiększać limity szczepień. Od marca 2021 r. szczepienia przeciw COVID-19 w Przychodni Zdrowia w Warce, odbywały się kilka razy w tygodniu (1 zespół szczepienny), a od maja 2021 również w soboty (2 zespoły szczepienne). Do tej pory dla zainteresowanych pacjentów dostępne były szczepionki Pfizer i AstraZeneca. W naszej Przychodni w lipcu rozpoczęliśmy również  szczepienia jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

  Z przyjemnością informujemy Państwa, że od stycznia do lipca 2021 r. za Naszym pośrednictwem zaszczepiło się już 7695 pacjentów – serdecznie dziękujemy za okazane zaufanie. Jest nam niezmiernie miło, że wśród zaszczepionych pacjentów, oprócz mieszkańców miasta i gminy Warka, znalazło się wiele osób przyjezdnych. W opinii pacjentów jest to zasługa sprawnej organizacji i zaangażowaniu personelu Przychodni, dzięki czemu szczepienia w Naszej placówce przebiegają sprawnie i szybko. Duża jest w tym zasługa samych pacjentów, którzy na wizytę szczepienną zgłaszali się w zdecydowanej większości przygotowani, tzn. mieli wypełniony kwestionariusz do szczepienia. Cieszymy się, że pomimo zmniejszonego zainteresowania szczepieniami oraz wakacyjnego okresu, nadal zgłaszają się pacjenci, którzy deklarują chęć zaszczepienia się w Naszej Przychodni. Pamiętajmy, że szczepimy się nie tylko dla siebie ale także dla bezpieczeństwa Naszych bliskich. Zaszczepienie się, to jedyna droga do wygrania walki z pandemią i uchronienia się przed ciężkimi powikłaniami po przebytym zakażeniu koronawirusem.

  Wszystkim zainteresowanym osobom przypominamy, że na szczepienie możecie się Państwo zapisywać za pośrednictwem Rejestracji Ogólnej od poniedziałku do piątku od godziny 08:00 do 18:00 – osobiście, lub telefonicznie pod numerem 48 670 29 99 a także poprzez ogólnopolską  Infolinię: 989

  Z najnowszych aktualności warto wspomnieć, że w dniu 22 lipca 2021 r. Przychodnia Zdrowia w Warce po raz drugi uzyskała certyfikat akredytacyjny w POZ wydawany przez Ministerstwo Zdrowia na okres 3 lat. Sam fakt jego uzyskania stanowi dla Naszej placówki niezwykły prestiż. Co to oznacza dla pacjentów? Otóż uzyskanie takiego certyfikatu stanowi dowód, że placówka cechuje się wysokim poziomem funkcjonowania oraz dobrą jakością udzielanych świadczeń, a oferowana pacjentom opieka jest przyjazna, bezpieczna i skuteczna.

  SPZOZ Warka

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE