Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRPokazy jazdy figurowej na rolkach i wrotkach w hali CeSiR

  Pokazy jazdy figurowej na rolkach i wrotkach w hali CeSiR

  W dniu 17 lipca 2021 r. na hali CeSiR w Warce odbyły się pokazy jazdy figurowej na rolkach i wrotkach. Były one zwieńczeniem obozu zorganizowanego przez klub Arum AZS WARSZAWA , na którym przez tydzień szkolili się pod okiem włoskiej sędziny i trenerki World Skate rolkarze i wrotkarze z całej Polski. Pół godzinne występy uczestnicy przygotowali zupełnie sami – bez pomocy trenerów-choreografów. Mogliśmy podziwiać występy grupowe i solowe, na przeróżnym poziomie zaawansowania – od uczestników, którzy dopiero na obozie stawiali swoje pierwsze kroki na rolkach i wrotkach, aż po srebrną medalistkę Mistrzostw Polski w jeździe figurowej na rolkach.

  Jazda figurowa na wrotkach i rolkach to artystyczna dyscyplina, którą może uprawiać każdy – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Przypomina jazdę figurową na lodzie, jednak różni się od niej techniką. Przyjazd włoskiej trenerki i profesjonalne szkolenie z zakresu jazdy figurowej na wrotkach było pierwszym takim w Polsce i zapoczątkowało historię Wrotkarstwa Figurowego w Polsce.

  CeSiR Warka

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE