-0.7 C
Warka
piątek, 3 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRŚwięto Warki 2021 - wystąpią Sylwia Grzeszczak, Zenek Martyniuk, Liber

  Święto Warki 2021 – wystąpią Sylwia Grzeszczak, Zenek Martyniuk, Liber

  11 września zapraszamy Państwa do wspólnej zabawy i świętowania 700-lecia Warki. Na placu targowym odbędzie się Święto Warki. Od godz. 14:00 zapraszamy do wesołego miasteczka, ogródków grillowych, stoisk i kramów.

  Program:
  16:30 – Invox
  17:00 – Oficjalne otwarcie imprezy
  17:10 – Akcent i Zenek Martyniuk
  18:20 – Tribute to Maanam, Aga B. z zespołem
  19:30 – Liber
  20:30 – Konkursy z nagrodami
  21:00 – Sylwia Grzeszak
  22:00 – Pokaz Sztucznych Ogni
  22:15 – DJ Maciej Tomczyk
  24:00 – Zakończenie

  Od godz. 16:30 na scenie wystąpią:

  Invox – godz. 16:30

  Pomysł na założenie zespołu powstał w 2013 roku. Wokaliści prezentują muzykę rozrywkową. Swoimi występami uświetniają pikniki, dożynki czy inne uroczystości. Zagrali już ponad 200 koncertów. W skład zespołu wchodzą: Piotr Wiśniewski i Krystian Paciej.

  Zenek Martyniuk & Akcent – godz. 17:10

  Zespół Akcent powstał w 1989 roku. Założyli go Zenon Martyniuk i Mariusz Anikiej. W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana po prostu „Akcent 1”. Znalazły się na niej pierwsze przeboje zespołu: „Chłopak z gitarą”, „Dajcie mi gitarę”, „Tabu tibu”. Zespół przez lata działalności wydał wiele przebojów zapisanych na kasetach, później płytach. Zyskiwał coraz większą popularność. W 1998 roku otrzymał główną nagrodę na III Ogólnopolskim Festiwalu Disco Polo i Dance w Ostródzie.

  Dla zespołu ważny okazał się rok 2014, kiedy powstał utwór „Przez twe oczy zielone”. Kawałek sprawił, że zespół Akcent stał się niekwestionowanym liderem w branży muzycznej nurtu Disco Polo.

  Tribute to Maanam – godz. 18:20

  Największe przeboje grupy Maanam wykona Aga Bieńkowska z zespołem. Aga to prywatnie rozkochana w kulinarnych podróżach i tańcu dziewczyna z Mazur, a zawodowo – aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu, uhonorowana statuetką KREATONA i nagrodą im. Leny Starke, która nie boi się żadnych wyzwań. Oddana scenie od dziecka, potrafiąca połączyć wokalne, ruchowe i aktorskie umiejętności w jedną zwartą całość, a przy okazji energetyczna bomba, zawsze dająca z siebie 200%… a nawet więcej! Podczas występu usłyszymy takie utwory jak: „Boskie Buenos”, „Kocham Cię kochanie moje” czy „Szare miraże”.

  Liber – godz. 19:30

  Liber właściwie Marcin Piotrowski –  raper, autor tekstów, działający na polskiej scenie już ponad 20 lat. Muzyczną drogę rozpoczął w 1999 r. tworząc wspólnie z Krisem oraz Doniem grupę hip-hopową Ascetoholix. Zespół zyskał rozgłos w 2003 roku po ukazaniu drugiej płyty „Apogeum”. W 2004 roku Liber nagrał solowy album, na którym znalazł się utwór „Skarby”, który w 2005 roku na gali Eska Music Awards został Hitem Roku. W 2008 roku album pt. „Ona i On” nagrany we współpracy z Sylwią Grzeszczak, był początkiem nowej, muzycznej drogi Libera, który po latach działania w zespole i gatunku hip-hopowym, zdecydował się poszerzyć muzyczne horyzonty i sprawdzić się w gatunku popowym. Rok 2020 przynosi niespodziewany powrót Libera do muzycznych korzeni. Przed oficjalną premierą płyty, słuchacze poznali trzy promujące ją single pt. „Latarnie” z gościnnym udziałem Poblo, „Olo!” oraz „ID”, który jest jednocześnie tytułem nowego albumu.

  Sylwia Grzeszczak – godz. 21:00

  Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku pięciu lat. Zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Krótko po tym Sylwia rozpoczęła naukę na pianinie, którą kontynuowała w kolejnych szkołach muzycznych, a zakończyła dyplomem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu.

  W 2008 roku wspólnie z Liberem wydała swój debiutancki album „Ona i On”. Znajdujące się na krążku „Co z nami będzie?”, „Mijamy się” oraz „Nowe szanse” błyskawicznie podbiły serca publiczności. Kolejne lata to dla artystki złoty czas. Każdy kolejny utwór stawał się hitem, a kolejne krążki pokrywały kilkukrotną platyną. W marcu 20217 roku singiel „Tamta dziewczyna” osiągnął status podwójnego diamentu.

  Święto Warki 2021 poprowadzi Kabaret Na Żarty. Zapraszamy do skorzystania z oferty wesołego miasteczka oraz ogródków gastronomicznych.

  Organizatorzy:

  • Urząd Miasta i Gminy Warka
  • Centrum Sportu i Rekreacji
  • Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”
  • Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce

  Główni partnerzy: Grupa Żywiec S.A. – Browar w Warce, Samorząd Województwa Mazowieckiego

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE