Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRZakończenie Historycznego Lata w Warce

  Zakończenie Historycznego Lata w Warce

  Historyczne Lato w Warce już za nami. Ze względu na 700-lecie miasta przypadające na 2021 rok tematyka zajęć głównie dotyczyła poznawania historii siedmiu wieków Warki. W zajęciach organizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego uczestnicy mogli zapoznać się z sylwetkami głównych wareckich bohaterów – księcia mazowieckiego Trojdena I, hetmana Stefana Czarnieckiego, generała Kazimierza Pułaskiego czy pułkowników – Piotra Wysockiego i Władysława Kononowicza, poznać lokalne legendy, a także zwiedzić okoliczne miejsca związane z historią – zamek w Czersku czy skansen wojskowy w Mniszewie prezentujący walki na “Przyczółku warecko-magnuszewskim”. Nie zabrakło także zajęć sportowych i różnego rodzaju turniejów.

  W tegorocznych zajęciach udział wzięło ponad 100 dzieci (liczonych pojedynczo). Ze względu na ograniczenia epidemiczne w zajęciach codziennie mogło wziąć udział maksymalnie 25 osób. W sumie w lipcu i sierpniu udało się zorganizować 18 dni zajęć.

  Podsumowanie Historycznego Lata w Warce odbyło się w niedzielę 22 sierpnia na wareckim rynku. Była to impreza towarzysząca wyścigu kolarskiego organizowanego przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. O godz. 12:30 zostały rozdane nagrody w konkursie plastycznym „Mój warecki bohater”, a następnie podsumowany został cykl zajęć organizowanych przez okres wakacyjny. Dzieci, które uczestniczyły w „Historycznym Lecie w Warce” otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci planów lekcji oraz piórników, które z pewnością przydarzą się w nowym roku szkolnym.

  W trakcie pikniku dzieci skakały na dmuchańcach, brały udział w grze historycznej, malowały twarze, bawiły się z animatorkami, a wspólnie z rodzicami oglądali zdjęcia prezentujące udział w „Historycznym Lecie w Warce”. Można było obejrzeć także wystawę zwycięskich prac plastycznych z konkursu „Mój warecki bohater”.

  Historyczne Lato w Warce zorganizowane zostało przez wareckie instytucje samorządowe – Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, przy wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komisariatu Policji w Warce oraz Kempingu nad Pilicą. 

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE