Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRMagiczne muzyczne Święto 700-letniej Warki

  Magiczne muzyczne Święto 700-letniej Warki

  W sobotę 11 września odbyło się „Święto Warki”. Mimo iż była to już 23 odsłona tego wydarzenia, jednak w tym roku było ono wyjątkowe i zyskało podwójny wymiar. Mieszkańcy Warki i okolic jak co roku bawili się z czołowymi polskimi artystami ale jednocześnie świętowali 700-lecie nadania praw miejskich Warce. Był to drugi dzień kulminacyjnego momentu świętowania jubileuszu – w piątek odbyła się Msza św. w intencji mieszkańców, uroczysta Sesja Rady Miejskiej oraz niezwykły koncert na rynku – Oratorium „Kazimierz Pułaski”.

  Sobotnia zabawa rozpoczęła się o godz. 14 otwarciem wesołego miasteczka na Stadionie Miejskim. Po 16 przed sceną zaczęli zbierać się uczestnicy imprezy. Na początku widownię powitali prowadzący – Emil Karpiński i Paweł Czupryński z kabaretu NaŻarty, którzy od początku do końca imprezy bawili publiczność żartami i wesołymi zapowiedziami.

  Na scenie jako pierwszy zaprezentował się zespół InVox – artyści rozbawili publiczność własnymi utworami oraz coverami muzyki tanecznej.

  O godz. 17:00 nastąpiło oficjalne otwarcie „Święta Warki” którego dokonali Burmistrz – Dariusz Gizka oraz Dyrektor Browaru w Warce (główny partner wydarzenia) – Krzysztof Żyrek. Burmistrz dziękował licznie przybyłym mieszkańcom wspólnego świętowania 700-lecia, natomiast dyrektor odczytał list od Prezesa Zarządu Grupy Żywiec S.A., przekazał specjalny jubileuszowy prezent oraz życzył mieszkańcom i miastu dalszego dynamicznego rozwoju przez kolejne 700 lat!

  Chwilę po oficjalnym rozpoczęciu zabawy prowadzący zapowiedzieli występ pierwszej gwiazdy – zespołu Akcent i Zenka Martyniuka. Ponad godzinny koncert ikony muzyki disco polo bawił tysiące fanów zebranych przed sceną. Hity, które zaprezentował artysta śpiewane były wspólnie z publicznością, która doskonale znała teksty zespołu.

  Kolejni wykonawcy – Aga Bieńkowska z zespołem, zaprezentowali największe przeboje zespołu Maanam, w tym m.in. „Boskie Buenos”, „Cykady na cykladach”, „Krakowski spleen” czy „Wyjątkowo zimny maj”.

  „Święto Warki” to różnorodne style muzyczne, dla zróżnicowanej publiczności – dlatego jako kolejny artysta na scenie pojawił się raper Liber prezentując utwory z nowego repertuaru jak i wszystkim znane hity sprzed lat tj. „Meksykańska fala”, „Skarby” czy „Aniele”.

  Przed występem gwiazdy wieczoru prowadzący imprezę kabaret NaŻarty przeprowadził wśród publiczności humorystyczny konkurs z nagrodami w którym sprawdzana była wiedza o historii 7-wiekowej Warki.

  Później przyszedł czas na muzyczny finał dnia – energetyczny występ Sylwii Grzeszczak. Artystka zaprezentowała swój wyjątkowy wokal, a wspólnie z zespołem dostarczyła niezwykłych muzycznych i wizualnych wrażeń kilku tysiącom zebranych przed sceną fanów. Wśród przebojów, które usłyszeli były „Tamta dziewczyna”, „Karuzela” czy najnowszy przebój „Prawda o nas”. Koncert był prawdziwym show na miarę jubileuszu 700-lecia miasta.

  To wyjątkowe „Święto Warki” zwieńczone zostało wielkim pokazem sztucznych ogni i wspólną taneczną zabawą aż do północy, którą zapewnił DJ Maciej Tomczyk.

  Organizatorzy „Święta Warki”:

  • Samorząd Miasta i Gminy Warka
  • Centrum Sportu i Rekreacji
  • Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”
  • Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce

  Główni partnerzy: Grupa Żywiec S.A. – Browar w Warce, Samorząd Województwa Mazowieckiego

  Serdeczne podziękowania kierujemy do wareckiej policji oraz straży pożarnej, dzięki którym uczestnicy imprezy mogli się czuć bezpiecznie.

  Sponsorzy pokazu sztucznych ogni: Mazowieckie Centrum Maszyn Sadowniczych w Warce Sp. z o.o., DAGAS Sp. z o.o., TRANS-MED Dariusz Witkowski, TEMA Jarosław Więckowski, DESO Firma Wielobranżowa, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Wytwórcze Zbisław Zatorski, JANPOM Sp. z o.o., PPHU CENDROMET Bartosz Cendrowicz, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych Grójec, Gospodarstwo Sadownicze Tomasz Skowron, Rafał i Angelika Krzyżanowscy Gospodarstwo Rolne Nowa Wieś, DROGMAR Mariola Kulkowska, Hurtownia Artykułów Spożywczych Jarosław Nowociel, TWÓJ OWOC Sp. z o.o. Wichradz, Handel Odzieżą i Artykułami Przemysłowymi Beata Cendrowicz.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE