0.7 C
Warka
środa, 7 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeĆwiczenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych

  Ćwiczenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych

  24 lipca 2021 r. w miejscowości Grzegorzewice na terenie Hurtowni Artykułów Spożywczych i Przemysłowych należącej do pana Jarosława Nowociela, zostały zorganizowane przez Komendanta Gminnego Henryka Fudeckiego ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Warka. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie 12 jednostek z gminy Warka oraz PSP Grójec, w sile jeden wóz średni oraz podnośnik koszowy.

  Założenie ćwiczeń było następujące – wypadek wózka widłowego podczas załadunku samochodu dostawczego wskutek czego dochodzi do wybuchu butli gazowej propan-butan znajdującej się w wózku. Operator wózka doznaje poważnych obrażeń ciała. W wyniku zaistniałej sytuacji dochodzi do pożaru wózka widłowego, samochodu dostawczego oraz palet drewnianych znajdujących się w pobliżu. Pożar przenosi się na obiekt hurtowni. W pierwszej fazie pożaru na miejsce przybywa jako pierwsza jednostka OSP Grzegorzewice, którą dowodzi druh Krzysztof Winek. Zabezpieczają teren akcji i udzielają pierwszej pomocy poszkodowanemu. Zostają zadysponowane następne siły i środki z terenu gminy. Dojeżdża PSP z Grójca, którą dowodzi młodszy brygadier Krzysztof Kędziera, który przejmuje prowadzenie akcji. Na skutek dużego zapotrzebowania na wodę zostają zbudowane dwie oddzielne linie zasilania. Jedna o długości 300 metrów z hydrantu, który znajduje się na terenie OSP Grzegorzewice oraz druga po przeciwnej stronie pożaru o długości 350 metrów z pobliskiego stawu. Na skutek intensywnych działań wszystkich jednostek pożar zostaje zlokalizowany i ugaszony.

  Celem ćwiczeń było sprawdzenie gotowości bojowej wszystkich jednostek OSP gminy Warka oraz współpracy w działaniach przy tak dużych pożarach. Ćwiczenia obserwowali: Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Kom. Pow. PSP w Grójcu Jacek Wichowski i Prezes Zarządu Oddz. Gm. ZOSP RP Marian Górski.

  Zaprezentowane przez druhów umiejętności ratowniczo-gaśnicze potwierdziły, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Zarząd Gminny OSP RP dziękuję Państwu Nowocielom za udostepnienie terenu pod ćwiczenia strażackie.

  Zarząd Gm. ZOSPRP

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE