Więcej
  Strona głównaInstytucjeSKO w Michałowie ponownie najlepsze w regionie mazowieckim

  SKO w Michałowie ponownie najlepsze w regionie mazowieckim

  Szkolna Kasa Oszczędności przy PSP w Michałowie od wielu lat działa niezwykle prężnie. Ostatnio ponownie znalazła się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli, organizowanego przez PKO BP i zajęła I miejsce w regionie mazowieckim. Tym samym jest w gronie 10 najlepszych szkół w Polsce, które działają w programie SKO. Opiekunka SKO – pani Elżbieta Chojnacka otrzymała Złotą Odznakę.

  W konkursie, organizowanym przez PKO od 50 lat, oceniane są elektroniczne prezentacje opisujące działania i osiągnięcia szkoły oraz nauczyciela-opiekuna SKO w trakcie trwania danej edycji.

  Działania pod szyldem SKO mają na celu zdobywanie i kształtowanie u uczniów kompetencji niezbędnych do funkcjonowania we współczesnym świecie. Inicjatywy pod patronatem Szkolnych Kas Oszczędności dotyczą m.in.: nauki oszczędzania, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia oraz cyberbezpieczeństwa. Opiekun SKO  poprzez swoją pracę uczy dzieci właściwego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi. Członkami SKO są uczniowie klas I-VI i dzieci z OP. Uczniowie działają w programie z entuzjazmem i zaangażowaniem. Już od najmłodszych lat uczą się systematycznego oszczędzania, poznają prawdziwą wartość pieniądza, biorą udział w licznych konkursach i akcjach. Wszyscy członkowie SKO mają otwarty rachunek bankowy SKO – konto dla ucznia. Na platformie internetowej SzkolneBlogi.pl opiekunka prowadzi blog „SKO w Michałowie”, na którym dokumentowane są wydarzenia związane z działalnością organizacji. Efektem ponadprzeciętnych działań uczniów, pod nadzorem opiekunki SKO, jest bardzo wysoka lokata w regionie i kraju.

  Praca konkursowa michałowskiego SKO oraz prowadzony blog na platformie SzkolneBlogi.pl pokazuje jak wiele działań udało się zorganizować mimo utrudnionej sytuacji związanej z pandemią.

  Opiekunka i członkowie SKO zachęcają wszystkich do częstego odwiedzania prowadzonego bloga i oddawania głosów, które są ważne i bardzo potrzebne w konkursie „SKO – Blog Miesiąca”.

  www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-w-michalowie/

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE