Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej„Dobry Wieczór” z twórczością Anny Łuszczyk

„Dobry Wieczór” z twórczością Anny Łuszczyk

8 października w „Dworku na Długiej” odbyło się kolejne spotkanie poetyckie z cyklu „Dobry Wieczór”. Jest to wydarzenie, które skupia pasjonatów słowa wśród lokalnej społeczności. Na początku spotkania zebrani usłyszeli teksty autorstwa Magdaleny Klary Chromińskiej-Tuszyńskiej, Janusza Gwary, a także Andrei Czasak przedstawione przez Piotra Mrozowskiego.

Główną częścią wydarzenia była prezentacja twórczości Anny Łuszczyk oraz promocja tomiku jej autorstwa pt. „Szeptem”. Autorkę podczas „Dobrego Wieczoru” wspierała grupa przyjaciół – teksty zaprezentowali: Joanna Wodzińska oraz Leszek Owczarczyk, zaś o akcenty muzyczne zadbali Anna i Dariusz Rączka oraz Grzegorz Kalbarczyk prezentując autorskie piosenki. Licznie zgromadzeni w dworkowej piwnicy goście dali się ponieść tej ciepłej i serdecznej atmosferze. Ważnym aspektem wieczoru, który dostarczył wrażeń wizualnych była wystawa fotografii wykonanych przez Annę Łuszczyk. Jak mówi autorka tomiku: Idea takich spotkań zdaje się być potrzebna. Dobre Wieczory, to chwile wytchnienia i refleksji nad galopującym życiem. Warto tu zaglądać.

Dziękujemy wszystkim obecnym podczas kolejnego spotkania z poezją w Dworku.

Poniżej prezentujemy jeden z utworów poetyckich autorstwa Anny Łuszczyk:

 

* * *

miłość silniejsza jest niż śmierć

na przekór czerni ziemi świeci

flarami żywi białe kwiaty

rosą je poi wiatrem leczy

w tańcu unosi myśli złote

pachnie jaśminem pomarańczą

księżyca sierpem plejad lśnieniem

wykuwa w skałach wersy psalmów

i skoro tylko wschodzi słońce

z falą przypływu oceanu

ptaki pikują poprzez błękit

swą piękna kryptokaligrafią

a ja wpatrując się w zachwycie

gdy fala ku mnie gna za falą

czuję że teraz stoisz przy mnie

albo trzy kroki jesteś za mną

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE