0.5 C
Warka
niedziela, 4 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucje20-lecie nadania imienia szkole we Wrociszewie

  20-lecie nadania imienia szkole we Wrociszewie

  24 września społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrociszewie świętowała 20. rocznicę nadania imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła się od zapalenia znicza na znajdującym się na wrociszewskim cmentarzu grobie rodziny Wyszyńskich przez społeczność szkolną, rodziców oraz Wiceburmistrz Warki – Teresę Knyzio.

  Następnie odprawiona została Msza św. w intencji uczniów, absolwentów, nauczycieli i rodziców. Z radością i nadzieją obecni zawierzyli swoje prośby błogosławionemu Stefanowi Wyszyńskiemu. Po nabożeństwie uczniowie klasy 4 w krótkiej, ale wzruszającej i pełnej uniesień inscenizacji, przedstawili sylwetkę patrona. Całość dopełniły piękne pieśni śpiewane przez szkolnych artystów. Uczestnicy wydarzenia wielokrotnie podkreślali jaki ogrom pracy i serca włożyli w przygotowanie programu uczniowie i nauczyciele, a wszystko by złożyć należyty hołd temu, który kochał swoją Ojczyznę więcej, niż własne serce.

  Anna Szczęsna-Różycka, PSP we Wrociszewie

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE