0.4 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej

  Seniorowi nie wypada?!  

  Kabaret Starszych Panów kojarzy prawie każdy. Pora, by zacząć kojarzyć także Kabarety Starszych Pań, a to dzięki dwóm inicjatywom senioralnym, które udało się zrealizować w gminie Warka pod hasłem: „Seniorowi nie wypada”. Ale to nie wszystko, bo senior też może…

  Grupa senioralna „Seniorzy Preferują Aktywność” Bończa  stworzyli taniec kabaretowy do znanej piosenki tzw. „Kaczuszek” oraz spektakl kabaretowy – sprawa rozwodowa. Panie przygotowały stroje, choreografie oraz scenariusze! Premierowo wystąpiły przed swoją społecznością w Bończy, a następnie podczas Światowego Dnia Jabłka na wareckim rynku. Historia Heli i Mariana i ich perypetie na sali sądowej bawiły zgromadzoną publiczność.

  Seniorzy z Wareckiego Klubu Seniora „Radość z życia” przygotowali występ „Wesołe jest życie seniorów”, z którym wystąpili 16 października przed grupami senioralnymi w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Oni także samodzielnie przygotowali stroje i aranżację sali. Seniorowi nie wypada występować? Ależ skąd – publiczność była zachwycona, a inni seniorzy zobaczyli, że ogranicza nas tylko wyobraźnia!

  Działań, które przełamują bariery i stereotypy wokół seniorów w gminie Warka jest więcej. Seniorzy z grup senioralnych z naszego terenu brali udział w Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Chynowie, a Klub Złotego Wieku w Warce zorganizował Przegląd piosenki na 700-lecie Warki. Seniorzy pokazali, że są profesjonalistami i nie tylko śpiewają, ale też dbają o swoje stroje na występy oraz oprawę muzyczną – akompaniament. Nie zabrakło ich także na scenie podczas Światowego Dnia Jabłka.

  Senior też może – pod tym hasłem odbył się konkurs „Szarlotkowa królowa” w Klubie Senior+ w Starej Warce, gdzie seniorki i seniorzy mogli podzielić się swoimi przepisami. A było w czym wybierać: tradycyjne z kruszonką, z galaretką, deserki, babeczki, rogaliki. W Nowej Wsi podjęto się nie lada wyzwania- pokazania, że senior też może wziąć odpowiedzialność za wspólne miejsce spotkań. Może zadbać o zieleń, o porządek w miejscu spotkań i może angażować do tego innych – w tym przypadku przede wszystkim dzieci i młodzież.

  Konkurs Inicjatywa Senioralna organizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A w ramach projektu „SAS- Sieć Aktywnych Seniorów z grójeckiego” współfinansowanego ze środków Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE