Strona głównaSportWeterani sportu z Warki wywalczyli 14 medali na Mistrzostwach Polski!

Weterani sportu z Warki wywalczyli 14 medali na Mistrzostwach Polski!

Sportowy ziemi wareckiej zanotowali na swoim koncie kolejny wielki sukces. Tym razem głównymi aktorami nie byli ani popularni ciężarowcy ani siatkarze, ale zawodnicy, których przygoda z zawodowym sportem już dawno przeminęła. Weterani sportu z gminy Warka wystartowali w Mistrzostwach Polski weteranów w lekkoatletyce.

Turniej, który odbył się 24 i 25 dnia sierpnia w Toruniu był prawdziwą supremacją zawodników reprezentujących barwy Warki. Wszyscy weterani uczestniczący w mistrzostwach kraju udowodnili swoim startem, że umiłowanie dyscypliny i głód arenowej dyscypliny nigdy nie przemijają. Sportowcy z Warki rywalizujący w Toruniu reprezentowali Klub Sportowy Start Pułaski Warka. Rezultat ich występu może przyćmić dorobek niejednej gwiazdy sportu. Weterani z Warki z toruńskich mistrzostw przywieźli aż 14 krążków, z których 4 były złote, 3 srebrne a 7 brązowych.
    Jednak nie tylko dorobek medalowy imponuje. Również bezpośrednie rezultaty poszczególnych zawodników budzą podziw. Marta Mikołajczyk rywalizująca w biegu na 5 000 metrów oraz 10 000 metrów ustanowiła nowe rekordy kraju. W biegu  na 5 kilometrów reprezentantka Warki dotychczasowy rekord kraju poprawiła o 4 minuty, a dystans 10 kilometrów pokonała szybciej aż o 8 minut od dotychczasowego najlepszego czasu. Ponadto toruńskie zawody miały także charakter symboliczny. Stanisław Kowalski potraktował te mistrzostwa jako pożegnalny start. Podczas czempionatu Polski wywalczył 4 krążki.

Rezultaty reprezentantów Warki na Mistrzostwach Polski weteranów w lekkoatletyce:

• Wasiliew Christo (kategoria wiekowa do 65 lat) wystartował w chodzie na 3 kilometry. Uzyskując czas 23:31.46 zajął 3. miejsce.

• Marta Mikołajczyk ( do 65 lat) startowała w biegu na 5 i 10 kilometrów. Dystans 5000 metrów pokonała w czasie 21.33.46 zajmując 1. miejsce, zaś 10 kilometrów maszerowała 43:34.87. Czas ten zdeklasował rywalki i dał Marcie Mikołajczyk złoty medal.

• Dariusz Bobrowski ( do 50 lat) zajął 3. miejsce w biegu na 400 metrów.

• Tomasz Grzegorek ( do 45 lat) wywalczył brązowy medal w skoku wzwyż oraz srebro w rzucie oszczepem i brąz w rzucie młotem.

• Wiesław Królik (do 55 lat) zajął 2. lokatę w skoku wzwyż, 2. miejsce w rzucie oszczepem, a także brązowy medal w rzucie młotem.

• Stanisław Kowalski ( do 85 lat ) z Torunia przywiózł 4 krążki. 3 miejsce w pchnięciu kulą. Rezultat ten zawodnik powtórzył w rzucie dyskiem. Z kolei w rzucie oszczepem Stanisław Kowalski wywalczył złoty medal, podobnie jak w rzucie młotem.

zdjęcia i informacja: Tomasz Grzegorek