0.4 C
Warka
niedziela, 4 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWojewódzkie zawody strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju

  Wojewódzkie zawody strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju

  4 września, na wareckiej strzelnicy, rozegrano Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju. Były to jednocześnie eliminacje do zawodów ogólnopolskich, które odbyły się w ostatni weekend września na Podkarpaciu. Walczono w czterech konkurencjach: strzelano z karabinu i pistoletu centralnego zapłonu tj. z kbkAK i Glocka oraz z karabinka małokalibrowego, w tzw. pojedynku strzeleckim. Jak przystało na żołnierzy rezerwy była również konkurencja w rzucie granatem do celu. W imprezie uczestniczyło 41 zawodników w zespołach trzyosobowych, w tym dwa zespoły  Płocka i jeden z Żyrardowa.

  Otwarcia zawodów dokonali przedstawiciele Biura Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju: Dyrektor płk (r) Arkadiusz Kaniowski, Sekretarz Zarządu Głównego LOK i jednocześnie Zastępca Dyrektora płk (r) Janusz Chwiejczak oraz Wiceprezes Zarządu Głównego LOK i jednocześnie Prezes Mazowieckiej Organizacji LOK Paweł Ślepowroński.

  Podczas otwarcia zawodów miała miejsce miła uroczystość. Na wniosek Zarządu Wojewódzkiego LOK odznaczono Porcelanowym Krzyżem Za Zasługi dla Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Mariana Górskiego.

  Następnie przystąpiono do rywalizacji strzeleckich. Obsługę sędziowską stanowili członkowie KŻR LOK im. Piotra Wysockiego w Warce posiadający kwalifikacje sędziowskie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz uprawnienia Prowadzącego Strzelanie. W klasyfikacji indywidualnej klasyfikacja przedstawiała się następująco:

  Pistolet – 1. K. Wysmoliński – Warka 91 pkt., 2. K. Chmielewski-Wiarus Płock 91, 3. K. Brzóskowski – Warka 89.

  Karabin – 1. P. Ślepowroński – Grot Płock 94 pkt., 2.  R. Kuśmierski – Warka 93, 3. R. Krupa – Warka 92 pkt.

  Granat- 1. R. Kuśmierski- 13 pkt., 2. W. Sarzalski- Grot Płock 12. 3. P. Ślepowroński – 9 pkt.

  W wieloboju zwyciężył Waldemar Sarzalski z Grota Płock przed Krysztofem Chmielewskim z Wiarusa Płock oraz Robertem Kuśmierskim z Warki. Pojedynek strzelecki wygrał zespół KŻR Warka II przed Grotem Płock I i Wiarusem Płock. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce przypadło zespołowi KŻR Grot Płock I. Drugi był zespół z KŻR Warka II, a trzeci KŻR Wiarus Płock. Po dekoracji strzelców w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej uzgodniono, że na zawodach centralnych województwo mazowieckie będzie reprezentować ekipa mieszana, warecko-płocka.

  Zarząd KŻR LOK Warka

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE