0.9 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej

  103 lata wolnej Polski!

  11 listopada o godzinie 11:00 w Kościele pw. św. Mikołaja w Warce odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Udział pocztów sztandarowych, delegacji lokalnych organizacji i instytucji oraz wielu przybyłych wiernych sprawił, że atmosfera w świątyni była niezwykle podniosła i uroczysta. Wśród uczestników byli przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego – Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Sobieraj, Radni Rady Miejskiej – Urszula Orlik, Iwona Sekuła, Adam Nowak i Leszek Żelechowski, Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego Andrzej Zaręba oraz Radny Powiatowy Cezary Kołodziejski.

  Na początku odczytany został rys historyczny po którym zebrani wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy. Liturgię w intencji Ojczyzny koncelebrował proboszcz parafii św. Mikołaja ks. Paweł Witkowski, przy udziale proboszcza parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce – ks. Jarosława Kucharczyka. Po zakończeniu uroczystej Mszy św. organizatorzy zadbali o akcent muzyczny, który poprowadziła Katarzyna Ambroży. Zebrani wspólnie zaśpiewali kilka utworów patriotycznych, m.in. „Piechotę” czy „Pierwszą Kadrową”.

  Placówki oświatowe działające na terenie gminy Warka tego dnia złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy różnych miejscach pamięci narodowej w Warce. W ten sposób organizatorzy uroczystości chcieli upamiętnić bohaterów różnych wydarzeń na przełomie wieków, które doprowadziły do tego, że dziś wszyscy możemy żyć w wolnej Polsce.

  Organizatorami wareckich uroczystości niepodległościowych byli: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Parafia pw. św. Mikołaja w Warce,  Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE