0.4 C
Warka
niedziela, 4 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeJeżeli ślubować, to tylko w Wysockim

  Jeżeli ślubować, to tylko w Wysockim

  „Takiego ślubowania i takiej oprawy nie ma żadna ze szkół Powiatu Grójeckiego” –  to słowa Jolanty Sitarek wicestarosty Powiatu Grójeckiego. To prawda. Przygotowania do tej uroczystości trwały dłuższy czas. Twarda musztra pod okiem Stanisława Podlaska – bo przecież nie możemy źle maszerować przed reprezentacją 10. Opolskiej Brygady Logistycznej imienia Piotra Wysockiego reprezentowanej przez majora Krzysztofa Kwiatkowskiego, sierżant Marzenę Czapińską oraz sierżanta Przemysława Romanowskiego. Czwórkami maszerowaliśmy, by klęcząc przed sztandarem szkoły być pasowanym na ucznia z rąk pana majora – szabla na ramieniu na każdym z nas robiła wrażenie. Żołnierski charakter uroczystości podkreślała także obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej WARKA w strojach z czasów Powstania Listopadowego – takich, jakie nosił bohater Nocy Listopadowej, patron naszej szkoły – Piotr Wysocki.

  Po ślubowaniu obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez klasę IIa i wychowawczynię tej klasy – Mariolę Rękawik. Piotr Wysocki – bohater narodowy, po powrocie z zesłania członek społeczności Warki i nasz Patron. W programie artystycznym padły pytania: czym patriotyzm jest dla nas dziś?, jak patrzeć i oceniać trudną historię naszego kraju?, jakie wartości pielęgnować współcześnie?  –  odpowiedzi ze sceny dawały wiele do myślenia.

  Na zakończenie uroczystości niektórzy spośród  przybyłych na naszą uroczystość gości przekazali nam, uczniom ślubującym w dniu dzisiejszym życzenia sukcesów i pomyślności. Dziękujemy za przybycie na naszą uroczystość i opiekę dyrektor szkoły Ewie Karkowskiej. Dziękujemy za ciepłe słowa Wicestaroście Powiatu Grójeckiego Jolancie Sitarek. Dziękujemy za przybycie Radnym Powiatu Grójeckiego – Andrzejowi Zarębie i Cezaremu Kołodziejskiemu, Marianowi Górskiemu – dyrektorowi Centrum Sportu i Rekreacji, proboszczowi parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa, ks. Pawłowi Witkowskiemu. Bardzo dziękujemy naszym mamom, które przygotowały dla wszystkich uczestników uroczystości słodki poczęstunek. Będziemy ten dzień długo wspominać.

  Uczennice klasy II b z wychowawczynią

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE