0.3 C
Warka
sobota, 10 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRŚlubowanie ratowników wodnych Wareckiej Drużyny WOPR

  Ślubowanie ratowników wodnych Wareckiej Drużyny WOPR

  Na terenie Krytej Pływalni „Olimpic” w Warce od 15 lipca do 17 listopada odbywał się kurs na ratownika wodnego zgodnie z zarządzeniem MSWiA. Do zajęć przystąpiło 25 osób. Szkolenie prowadził Instruktor Ratownictwa Wodnego Ryszard Wojtunik z asystentem ze specjalnością Ratownictwa Wodnego Wiesławem Celarym. Egzamin 25 listopada z pozytywnym wynikiem zaliczyło 19 osób. Na bazie nowych ratowników powstała Warecka Drużyna WOPR pod kierownictwem Ryszarda Wojtunika i jego zastępcy Wiesława Celary. Zadaniem jej będzie dbanie o bezpieczeństwo obszarów wodnych na terenie gminy Warka i okolic zgodnie z ustawą MSWiA. Warecka drużyna zasiliła szeregi radomskiego WOPR. Patronem całego przedsięwzięcia były lokalne władze w osobie Burmistrza Warki – Dariusza Gizki, Dyrektora CeSiR Mariana Górskiego oraz nowego Kierownika Pływalni – Roberta Szczepaniaka.

  11 grudnia 2021 r. na hali sportowej CeSiR odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie zaświadczeń o ukończeniu kursu ratownika wodnego, legitymacji, członków WOPR, identyfikatory oraz żółtych czepków. W tej doniosłej uroczystości uczestniczyli: Dyrektor CeSiR – Marian Górski, Prezes Radomskiego WOPR – Grzegorz Skóra oraz Instruktor Ratownictwa Wodnego – Ryszard Skura. Obecnie na sali wykładowej CeSiR trwa Kurs Kwalifikowany Pierwszej Pomocy, w którym uczestniczą ratownicy Wareckiej Drużyny WOPR. Kurs prowadzi IZI-MED. z Białobrzegów. Egzamin odbył się  19 grudnia 2021 r.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE